w

Jak rozstajemy się z odzieżą marki 4F

Ostatnia fotka z koszulką IDF'u podczas projektu w Jordanii (Aqaba Diving)

Od dłuższego czasu testujemy różną odzież “sportową” by odnaleźć najlepszy produkt dla naszych potrzeb. Do testów trafiło 8 koszulek 4F, których materiał jest miły w dotyku oraz wygodny w noszeniu. Niestety po pierwszym praniu, koszulka 4F zafarbowała część naszych ubrań nurkowych.

Ostatnia fotka z koszulką IDF’u podczas projektu w Jordanii (Aqaba Diving)

Uwaga tkanina 4F farbuje

Stracie uległa ulubiona nasza koszulka federacji IDF oraz inne sportowe ubrania, które testowaliśmy. Niestety koszulka firmy 4F sprawiła, że cała pralka ubrań nurkowych zmieniła swój kolor na zabarwienie różowe.

Tego typu sytuacja nie powinna się wydarzyć! Mimo zachowania zalecanej temperatury prania, koszulka zabarwiła całą zawartość pralki. Po tak przykrym teście, niestety jesteśmy zmuszeni zrezygnować z używania produktów 4F.

Uwaga pośrednia, produkt był prany pierwszy raz. Pewno, gdybyśmy przed pierwszym użyciem wyprali 2-3 razy koszulkę nie wystąpiłby on. Ale z doświadczenia jest to pierwsza taka sytuacja ze sportowymi koszulkami od kilku lat. Korzystamy na co dzień z rzeszy ubrań fitness innych uznanych marek i nie było nigdy takiej sytuacji, by barwnik opuszczał koszulkę.

Ot, tak przykra sytuacja… jako osoby nurkujące często mamy symboliczne koszulki z różnych projektów nurkowych. Wychodzą one w “limitowanych” wersjach, dla uczestników wyprawy. Uszkodzenie koszulek tego typu (również w przypadku koszulki IDF z okazji zjazdu), sprawia że możemy utracić naszą “cenną” garderobę.

Nie może się tak dziać! Oczywiście z wszywki naszej “Polskiej” firmy widzimy napis “Made in China”. Nie przyglądałem się wcześniej takiej informacji, ale ciężko nazwać firmę 4F Polską, skoro produkuje odzież poza naszymi granicami.

Oficjalnie NIE POLECAMY produktów 4F, pseudo Polskiego producenta z produktami “Made in China”…

Interesujesz się nurkowaniem? Dołącz do naszej grupy Facebook


.

Napisane przez Nurek Amator

Marcin Ożarek (vel. NUREK AMATOR):. z nurkowaniem związany od 2017 roku. Od samego początku, zakochany w tej dyscyplinie "duchowego odprężenia". Miłośnik naturalnej przyrody oraz podróżnik nurkowy.

Co myślisz?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Fizyka nurkowania – DAN

Test płetw TecLine PowerJet