iszemy o nurkowaniu - nurkowy magazyn internetowy

Strona Nurek Amator powstała wraz z rozpoczęciem naszej przygody z nurkowaniem. Prezentujemy na jej łamach, przydatne informacje, porady oraz nasze osobiste doświadczenia. Piszemy o nurkowaniu w łaty i przystępny sposób!

Nasza podwodna przygoda się rozpoczęła, a nurkowanie pochłonęło nas na całego. Mamy 100% zaangażowania w nurkowe przekazywanie ciekawostek i porad dla początkujących i nie tylko nurków.

Nurek Amator poleca wyprawy nurkowe w 2022 roku

Stały skład redakcji Nurek Amator to aktualnie Marta Kmita oraz Marcin Ożarek

Wspólnie, przemierzamy świat by nurkować w pięknych miejscach. Ale nurkowanie to nie tylko wyprawy i wyjazdy, to również sprzęt, nauka i kolejne wyzwania oraz projekty.

Niezmiennie od 2017 roku rozwijamy nasz magazyn internetowy Nurek Amator. Pracujemy by informować o nowościach rynkowych, ciekawych wyprawach i projektach związanych ze środowiskiem.

Piszemy o nurkowaniu z poziomu nurków o różnym doświadczeniu oraz zainteresowaniach podwodnych. Pragniemy by nasz magazyn był miejscem każdego nurka. Czy to osoby po OWD czy to nurka doświadczonego.

iszemy o nurkowaniu - nurkowy magazyn internetowy

Piszemy o nurkowaniu – nurkowy magazyn internetowy

Dziękujemy za odwiedzanie strony oraz zapraszamy na grupę fb, dla wszystkich chcących rozpocząć przygodę z nurkowaniem. Oczywiście zapraszamy też tych, którzy już nurkują!

Niniejszą stronę traktujemy jako poradnik, blog, po części magazyn oraz miejsce wymiany informacji. Jeśli chcesz podzielić się swoimi doświadczeniami, napisz do nas pod adres dellos[at]wp.pl lub skontaktuj się telefonicznie pod numerem 884810204.

W dniu 20.12.2018 otrzymaliśmy nagrodę “Płetwal Roku 2018” przyznaną przez CN Płetwal, za całokształt w promowaniu nurkowania w Polsce. Dziękujemy, pracujemy dalej!

Aktualne osiągnięcia nurkowe

 • 15.12.2018 – specjalizacja Gas Blender
 • 09.07.2018 – specjalizacja skuter podwodny
 • 03.04.2018 – specjalizacja Nurkowanie Nocne
 • 03-04.03.2018 – specjalizacja PADI Ice Diver (płytko, i super pod lodem 25cm)
 • 02.02.2018 – rekord życiowy – głębokość 37,5m (Specjalizacja DEEP)
 • 20.01.2018 – rekord życiowy – głębokość 27,8m (wkrótce deep na 40m)
 • 19.11.2017 – pierwsze nurkowanie z mieszanką EANx38 (19,6m)
 • 15.11.2017 – ukończony kurs PADI Enriched Air Diver
 • 15.10.2017 – rekord życiowy – głębokość 23,1m
 • 15.10.2017 – ukończony kurs AOWD PADI
 • 13.10.2017 – ukończony kurs Dry Suit PADI
 • 10.09.2017 – ukończony kurs OWD PADI
 • 10.09.2017 – rekord życiowy – głębokość 18,1m

Działamy na rzecz nurkowania.

Już od 10 stycznia 2018, będziemy oficjalnie działać w Stowarzyszeniu Nurkowym Płetwal z Poznania. Przed nami wyzwania i pomoc w propagowaniu nurkowania. Już nie możemy się doczekać imprez, szkoleń, działań na rzecz propagowania nurkowania.

 • 10.01.2018 – powołanie do zarządu “Stowarzyszenia Nurkowego Płetwal”
 • 20.12.2018 – uzyskanie nagrody “Płetwal Roku 2018”

Bezpieczeństwo i Ratownictwo

Oficjalnie od 24 stycznia 2018, jesteśmy częścią wsparcia powierzchniowego dla Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Wodno – Nurkowego “WIR”. Nasze zdolności nurkowe rozwijamy, więc świetnie jeśli będziemy dzięki nim mogli służyć Polsce.

 • 24.01.2018 – przynależność do Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Wodno – Nurkowego “WIR”

Podsumowanie działalności 2017-2018

Minął rok, od kiedy uruchomiliśmy nasz portal. To ciężki rok szkoleń, przygód, wyjazdów i pogodzenia nurkowania z życiem codziennym (albo i odwrotnie). Zagląda do nas już ponad 1650 osób miesięcznie, w grupie Facebook jest nas ponad 1100 osób a śledzi blisko 200.

Zrobiliśmy ponad 140 nurkowań w okresie 12 miesięcy. Nie jest to jeszcze ta liczba, do której dążymy. Może nowy 2019 rok da nam czas i siłę do nurkowania częściej i w ciekawszych miejscach.

Nowy sezon się rozpoczyna. W 2019 roku chcemy zrobić jeszcze więcej projektów oraz dalej rozwijać serwis Nurek Amator. Udało się nam wreszcie stworzyć nasz pierwszy Media Kit. Będziemy go rozwijać wraz z naszym rozwojem jako osoby nurkujące.

Chcemy zrobić w przyszłości

Mamy jakieś swoje plany związane z nurkowaniem. Na pewno poważnie myślimy o nurkowaniu na głębokość 110m w zimnych wodach (Arktyka). Jest to takim naszym głównym celem, który nas napędza do nurkowania i zdobywania nowych doświadczeń. Czy się to uda? Nigdy nic nie wiadomo, na pewno chcemy w 2018 roku dotrzeć do magicznej głębokości 40m, czyli ostatni przylądek nurków rekreacyjnych. To będzie też czas nad dalszym planowaniem już nurkowań, ale technicznych.

Oczywiście wpisuje się w to również cała idea serwisu Nurek Amator. Wciąż, chcemy rozwijać treści i dzielić się naszym coraz większym doświadczeniem. A doświadczenie musimy wciąż zdobywać i rozwijać!

Pytacie się często czemu powstał serwis Nurek Amator?

Idea powstania NUREK AMATOR

Wraz z naszym poznawaniem przygody jakim jest nurkowanie poszukiwaliśmy ciekawych miejsc, dookoła nurkowania. Zauważyliśmy, iż spora cześć serwisów nie zaspokajała naszego pragnienia poznawania nowych tajemic nurkowych doszliśmy więc do wniosku, iż warto stworzyć coś własnego opisującego naszą przygodę z nurkowaniem.

Mijały miesiące, a coraz większa liczba osób zaglądała do naszej grupy na FB oraz zyskaliśmy coraz większą liczbę stałych czytelników. Tylko to utwierdziło nas w przekonaniu, że coś musimy robić dobrze, skoro ponad 2000 osób miesięcznie sięga po nasze artykuły oraz pojawiło się coraz więcej osób pytających o porady… ot idziemy dalej z naszym serwisem.

Co dalej?

Pomału szykujemy się do otworzenia naszego mini sklepu nurkowego tylko z najlepszym i sprawdzonym przez nas sprzętem nurkowym. Wraz z grupą nurków technicznych i rekreacyjnych testujemy wyposażenie, które wpadnie nam w “płetwy” by wybrać tylko, te które sami używamy i możemy polecić dalej.

Nie sponsoruje nas, żaden producent, nie zarabiamy również na serwisie NUREK AMATOR oraz nie jest to nasza zarobkowa “fucha”. Możemy więc powiedzieć, że nasze testy i sprzęt proponowany jest wybierany niezależnie bazując jedynie na odczuciach, testach i użyteczności. Nie oferujemy sprzętu, który nie był z nami na minimum 15-20 nurkach i nie potwierdził swojej jakości.

Rozpoczynamy organizację wypraw nurkowych, aby zaspokoić swoją ciekawość innych miejsc nurkowych a przy okazji spotkać wielu ciekawych ludzi na naszej drodze nurkowej. Wyjazdy będą pojawiały się w różne miejsca na świecie i każdy z czytelników, może dołączyć do naszej wyprawy.

Pragniemy tworzyć wyprawy dostępne dla możliwie jak najszerszego grona nurków. Głównie wybieramy się w miejsca odpowiednie dla nurków rekreacyjnych od OWD po AOWD z Deep’em. Nie odrzucamy nikogo, przyświeca nam chęć promocji Polskich baz nurkowych oraz świetnych imprez wyjazdowych pełnych nurkowania, zwiedzania oraz zdobywania nowych znajomości. Również tak samo jak przy sklepie, nie robimy tego w celach zarobkowych.

Nowe logo strony Nurek Amator

To oficjalny logotyp naszej strony. Występuje w różnych kolorach, ale nieprzerwanie od 2017 roku jest z nami.