w

Gdzie szukać informacji o nurkowaniu?

Dziś przedstawiamy kilka ciekawych miejsc, które lubimy przeglądać w poszukiwaniu informacji o nurkowaniu. Warto jednocześnie mieć odrobinę dystansu do opinii, które pojawiają się w internecie (nawet na naszym blogu)…

Każdy ma swoją opinię, jednocześnie często opinia znajdowana na forach internetowych jest podyktowana zasadą “bo tak” a nie doświadczeniem czy testami przeprowadzonymi.

Często czytamy odrębne opinie na polskich i zagranicznych forach, często znajdujemy sprzęt podany jako najlepszy “bo tak jest”. Tak więc zawsze warto sprawdzić wiele źródeł zanim podejmie się świadomą decyzję o zakupie sprzętu.

Nawet nasz blog nie może być “pewnym źródłem informacji”. Po pierwsze dopiero zaczynamy z nurkowaniem a po drugie również mamy już swoje ulubione marki i uprzedzenia do innych marek (bezpodstawnie). Za tę sytuację przepraszamy… staramy się jednak poznawać wszystkie produkty gdy jest nam to dane by poszerzać swoje horyzonty.

Oczywiście “wiem, że nic nie wiem”… czyli im dłużej czytamy o nurkowaniu tym mniej wiemy!

Grupa Nurek Amator

To autoreklama, czyli reklama naszej grupy FB odnośnie początków w nurkowaniu. Rozmawiamy o nurkowaniu, sprzęcie, poradach i wszystkim co trapi młodych nurkujących. Wciąż rozwijamy nasze polecenia i materiały a grupa się rozwija małymi kroczkami do przodu. W momencie pisania tego artykułu grupa liczyła 36 użytkowników.

Zapraszamy do dołączenia się do naszej grupy oraz uczestniczenia w rozmowach. Pojawiają się tam również nowe publikacji ze strony nurekamator.pl oraz od partnerów merytorycznych czuwających nad naszymi postami.

Odwiedź na FB Nurek Amator: https://www.facebook.com/groups/nurekamator/

Froum-Nuras

Forum Nuras to chyba największe forum dyskusyjne w Polskim internecie. Zaglądamy tu często jednak wiele tematów nie zostało poruszonych. Mimo wszystko ciekawe forum do przejrzenia. Jesteśmy na forum raz na 2-3dni.

Odwiedź forum-nuras: http://forum-nuras.com

Forum Dive Trek Group

Niesamowite miejsce, do którego trzeba być albo zaproszonym albo przejść proces akceptacji. Główną zasadą jest tworzenie miejsca jak najbardziej “profesjonalnego” z przeznaczeniem dla nurków technicznych oraz chcących nurkować technicznie. Oczywiście i amatorzy znajdą tu milion bardzo ciekawych informacji i porad. Jest to jedno z kilku miejsc odwiedzanych przez nas każdego dnia. Nieskończona kopalnia profesjonalnych porad.

Odwiedź forum Dive Trek Group: http://divetrek.com.pl/forum/index.php

Forum Technika Nurkowania

Jeszcze nie jesteśmy członkiem tego forum ale zaglądamy czasem w poszukiwaniu nowinek i ciekawostek dotyczących nurkowania. Znajduje się tu sporo ciekawych tematów ale forum jest dużo mniejszym tworem od poprzedniej strony. Mimo wszystko zaglądamy raz na 2 tygodnie.

Odwiedź forum Techniki Nurkowania: http://www.technikanurkowania.pl

Portal Divers24

Największy Polski portal o nurkowaniu. Wiele ciekawych informacji o miejscówkach, sprzęcie oraz nowinkach na rynku. Jednocześnie dla osób kochających podróżowanie i nurkowanie bardzo ciekawy magazyn dostępny w formie papierowej o nurkowaniu.

Odwiedź portal divers24: https://divers24.pl

JollyDiver

Jeden z ciekawiej prowadzonych portalo-blogów o nurkowaniu. Sporo ciekawych informacji, nowości ze świata nurkowań oraz bardzo szeroka liczba niusów o nurkach i nurkowaniu. Aktualnie chyba nasz ulubiony serwis nurkowy w Polskim internecie. Więcej o JollyDiver napisaliśmy tutaj.

Forum ScubaBoard

Chyba najciekawsze angielskojęzyczne forum o nurkowaniu. Uczestniczymy tu w rozmowach kilka razy w tygodniu. Wręcz błyskawiczne odpowiedzi, pomoc techniczna no i świetna społeczność dookoła nurkowania. Bardzo polubiliśmy serwis ScubaBoard.

Odwiedź serwis i forum ScubaBoard: https://www.scubaboard.com

Scuba Diving Mag

Internetowy magazyn o nurkowaniu. Kolejne miejsce pełne ciekawostek, również dla fanów podróży z butlą. Zaglądamy tam raz w tygodniu by poczytać o nowinkach. Ciekawe źródło informacji, chodź często pozostajemy z głodem informacyjnym. Polecamy do poczytania i pooglądania świetnych zdjęć podwodnych i nie tylko.

Odwiedź Scuba Diving Magazyn: http://www.scubadiving.com

Scuba Diver Magazine

Nie tylko darmowy magazyn w formie PDF lub ISSU ale również bardzo ciekawy portal o nurkowaniu. Co ciekawe wszystkie numery magazynu do pobrania zupełnie za darmo. Porady, nowości sprzętowe, ciekawostki o nurkowaniu a to nie wszystko. Przeczytaj więcej o Scuba Diver Magazine.

TalkingScuba.tv – Nurkowy Videocast

Chcecie poznać ciekawe osoby związane z nurkowaniem? Posłuchać i obejrzeć ciekawe porady nurkowe? To warto skorzystać z TalkingScuba Videocast o nurkowaniu. Naprawdę świetna dawka informacji nurkowych.

Więcej: http://talkingscuba.tv/

cdn.

Ostatnio uaktualniona wersja artykułu na dzień: 02.04.2018

Interesujesz się nurkowaniem? Dołącz do naszej grupy Facebook


.

Napisane przez Nurek Amator

Marcin Ożarek (vel. NUREK AMATOR):. z nurkowaniem związany od 2017 roku. Od samego początku, zakochany w tej dyscyplinie "duchowego odprężenia". Miłośnik naturalnej przyrody oraz podróżnik nurkowy.

Co myślisz?

4 pingi oraz trackbacki

  1. Pingback:

  2. Pingback:

  3. Pingback:

  4. Pingback:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Prawdopodobnie bardzo ciekawe BCD

Cosmiq+ Deepblu – komputer nurkowy