w

Prawdopodobnie bardzo ciekawe BCD

Do napisania tego tekstu zachęciła nas rozmowa na naszej grupie FB odnośnie ciekawych BCD dostępnych na rynku. Sami poszukujemy rozwiązania dla siebie, które będzie komfortowe a jednocześnie dobrej jakości.

Na samym początku pragniemy zaznaczyć, iż kolejność przedstawionego sprzętu nie ma znaczenia. Zrobiliśmy to losowo chodź każdy z przedstawionych BCD jest dla nas interesującym zakupem. Szukamy dla siebie odpowiedniego Skrzydła lub/i Hybrydy Jacket/Skrzydło.

Całą konwersację o ciekawych BCD znajdziecie na naszej grupie FB Nurek Amator.

Scubapro Hydros Pro

Ciekawa hybryda polecona nam na grupie FB Nurek Amator. Jest to sprzęt wyglądający solidnie. Ciekawy model dla szukających połączenia plusów skrzydła i jacketu w jedno.

Warto w tym modelu zwrócić uwagę na dość ciekawie wyglądającym systemem do trzymania i zrzucania balastu. Wygląda jak pancernik przymocowany do Jacketu.

Scubapro X-TEK FORM HARNESS

Bardzo ciekawa uprząż techniczna do nurkowania z dwoma butlami (lub większą liczbą). Wygląda bardzo solidnie jednocześnie można dokupić adapter do pojedynczej butli.

Ciekawe BCD ale nie dopasowane raczej do naszego nurkowania. Mimo wszystko pozwoliliśmy sobie dodać je do naszego zestawienia. Jak to mówią “dla każdego coś miłego”.

Więcej o produktach Scubapro znajdziecie tutaj: https://www.scubapro.com

Hollis HD200 Wing BCD

Jeśli szukacie hybrydy łączącej walory skrzydła i jacketu Hollis HD200 może być wyborem właśnie dla Was. Czyli połączenie najlepszych cech obu systemów w jeden produkt.

Więcej o produktach Hollis znajdziecie tutaj: https://www.hollis.com

Poseidon One Harness/Wing

Poseidon nie wiedząc czemu skradło nasze serca. Szczególnie automat Cyklon 5000 jest świetnym i wygodnym automatem. Polecamy gorąco by go przetestować jeśli nadarzy się okazja. Ale mieliśmy pisać o BCD. Nie mogło w naszym zestawieniu zagraknąć modelu Poseidon One czyli odchudzonego i przeprojektowanego modelu Poseidon BeSea 50 (na poniższym zdjęciu).

Nowa uprząż dostała węższe paski i kilka poprawek do komfortu użytkowania. Niestety nie jesteśmy wstanie pokazać, wam żadnego filmu reklamowego tego modelu a szkoda. Może kiedyś uda się nam zrobić mały review jeśli zdecydujemy się właśnie na to skrzydło.

Tutaj znajdziecie opis produktu: http://www.poseidon.com/products/buoyancy-compensators/one-wing-one-harness

XDEEP z Polski

Tu nie będziemy opisywać wszystkich systemów marki XDEEP. Warto tylko napisać, iż Polska firma kładzie duży nacisk na jakość i wygodę używania produktu. Jest na samej górze naszej listy zakupowej, którą chcemy w przyszłości zrealizować.

Oczywiście jest wiele ciekawych opcji, ale zawsze warto wybrać wersję Deluxe dla większego komfortu podczas nurkowania. Zaraz obok Poseidon’a jest to jeden z ładniejszych jeśli nie ładniejszy design wśród skrzydeł BCD.

Przedstawienie systemu XDEEP NX

Warto zwrócić uwagę na bardzo ciekawe rozwiązania związane z kształtem samych płyt uprzęży. Mamy nadzieję, w przyszłości przedstawić testy produktów XDEEP. Jest to naprawdę ciekawa oferta klasy premium.

Odwiedź stronę XDEEP: http://www.xdeep.pl

Poleć inne ciekawe BCD…

Zabrakło tu ciekawego Jacketu, Skrzydła czy Hybrydy? Zapraszamy do podsyłania swoich typów a dodamy wraz z Waszym opisem, testem, informacją.

Jednocześnie zobacz co wybrać Jacket czy Skrzydło:

Co wybrać – Jacket czy Skrzydło?

Mamy ponad 3100 osób w naszej nurkowej grupie! Dołącz do grupy Facebook


.

Napisane przez Nurek Amator

Marcin Ożarek (vel. NUREK AMATOR):. z nurkowaniem związany od 2017 roku. Od samego początku, zakochany w tej dyscyplinie "duchowego odprężenia". Miłośnik naturalnej przyrody oraz podróżnik nurkowy.

Co myślisz?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nauka nurkowania – podstawowe kopnięcia

Gdzie szukać informacji o nurkowaniu?