w

Nauka nurkowania – podstawowe kopnięcia

Warto w nauce nurkowania poświęcić sporo czasu na naukę właściwego sposobu poruszania się pod wodą. Ważne są tutaj również jakie kopnięcie wykonujesz. Przedstawiamy sześć podstawowych technik kopnięć pod wodą.

Nurkowanie – podstawowe kopnięcia

Patrząc na naszego instruktora my kursanci mocno pracujemy nogami a instruktor bazuje głównie na technice i doświadczeniu. Dla początkującego nurka poruszanie pod wodą jest dużym wyzwaniem. Oczywiście wyzwaniem by robić to we właściwy sposób i z gracją.

Warto więc na początku przygody zadbać o naukę podstaw poruszania się pod wodą tak by nurkowanie było jeszcze bardziej satysfakcjonujące.

Ciekawe płetwy na które warto zwrócić uwagę gdy będziemy bardziej doświadczeni to Scubapro Jet Fin oraz Poseidon Trident Fin.

Natomiast na początku przygody mogę śmiało polecić płetwy dzielone np. marki Oceanic. Mi osobiście sprawia dużo więcej frajdy pływanie w tych płetwach niż w standardowych twardszych płetwach z nie dzielonym piórem.

Pierwsze płetwy – Oceanic Vortex V12

Co ciekawe na basenie śmiało nadążałem za osobami w dużo twardszych i teoretycznie szybszych płetwach. Jednocześnie potrzebowałem dużo mniej energii (odczucie po basenie).

Interesujesz się nurkowaniem? Dołącz do naszej grupy Facebook


.

Napisane przez Nurek Amator

Marcin Ożarek (vel. NUREK AMATOR):. z nurkowaniem związany od 2017 roku. Od samego początku, zakochany w tej dyscyplinie "duchowego odprężenia". Miłośnik naturalnej przyrody oraz podróżnik nurkowy.

Co myślisz?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

AirBuddy – nurkowanie bez butli

Prawdopodobnie bardzo ciekawe BCD