w

Pierwsze płetwy – Oceanic Vortex V12

Dziś dojechały nasze pierwsze płetwy do nurkowania. Zdecydowaliśmy się na używany Oceanic Vortex V12. Teraz jeszcze się okazuje, że będzie potrzebna wymiana pasków.

Nowoczesne płetwy Retro

Nowoczesne bo jedne z pierwszych płetw dzielonych a jednocześnie wciąż doceniane i poszukiwane modele ze względu na wygodę. Oczywiście jest już następca czyli Vortex V16 ale jak na pierwsze płetwy nie chcieliśmy tak dużych wydatków.

Pierwsze wrażenia na sucho

Płetwy dość ciężkie ale również wykonane bardzo solidnie. Można powiedzieć patrząc na nie, że może być problem ze ściąganiem (zbyt zamknięta konstrukcja buta). Na pewno wydają się być produktem wysokiej jakości i jak na używane płetwy wyglądają bardzo dobrze.

Oto mały film prezentujący ten model płetw z 2009 roku. Jedyny, który udało się nam znaleźć:

Pierwsze wrażenia na mokro

Wrażenia z pierwszego pływania na basenie są bardzo pozytywne. Płetwy posiadają szeroki wygodny but, więc stopa 45-46 idealnie się mieści w twardym bucie. Płetwy zakładamy i “zapominamy”.

Co ciekawe ich giętkość jest wg. mnie dużym atutem podczas poruszania się pod wodą. Nie ma się wrażenia “drętwej deski” na nodze. Raczej delikatne ruchy i płynie się naprawdę bardzo komfortowo.

Na razie jeszcze za mało testowania ale jeśli kolejne zajęcia na OWD oraz pływanie na wodach otwartych przebiegnie jak pierwsze testy to będą to na pewno moje płetwy na nadchodzące kilka lat.

Podsumowanie

Świetne płetwy, które idealnie się sprawdziły podczas kursu PADI OWD. Naprawdę rewelacyjne płetwy na początek przygody z nurkowaniem. Gorąco polecamy jako pierwsze płetwy do nurkowania, które nie wymagają od nas stalowych mięśni nóg oraz dają bardzo przyzwoity napęd. Lekkość i miękkość idealna by na początku nie męczyć zbyt organizmu podczas pierwszych stresujących zejść pod wodę.

Myślę, iż jest to dobry wybór dla osób szukających płetw na pierwszy kurs PADI oraz do amatorskiego poruszania się pod wodą. Niestety jest również kilka ograniczeń w stosunku do płetw przygotowanych pod techniczne nurkowanie.

Więcej o nowych naszych płetwach pod bardziej techniczne nurkowanie dowiecie się tutaj: Płetwy techniczne typu Jet Fin

Interesujesz się nurkowaniem? Dołącz do naszej grupy Facebook


.

Napisane przez Nurek Amator

Marcin Ożarek (vel. NUREK AMATOR):. z nurkowaniem związany od 2017 roku. Od samego początku, zakochany w tej dyscyplinie "duchowego odprężenia". Miłośnik naturalnej przyrody oraz podróżnik nurkowy.

Co myślisz?

3 pingi oraz trackbacki

  1. Pingback:

  2. Pingback:

  3. Pingback:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Piotr opowie o freediving’u

Zbuduj sobie podwodnego robota