w

Nurkowy plan treningowy na zimę

Czasem warto chwilę przystopować i zabrać się za planowanie. Jednym z ciekawych zagadnień może być stworzenie własnego planu treningowego na zimę. Bo nie tylko nurkowaniem człowiek żyje. Dziś podzielimy się naszym planem treningowym.

Przygotowanie ciała do nurkowania

Jak pisaliśmy wcześniej realizujemy swój plan treningów “fit” by jak najlepiej przygotować się do nadchodzącego sezonu 2018. Dziś możemy podzielić się częścią naszych osobistych doświadczeń.

Wreszcie wszystko zaczyna się klarować. Zainwestowaliśmy swój czas w pracę nad własnym ciałem. Przygotowujemy je pod wymagający sport jakim jest nurkowanie.

A nurkowanie to nie tylko samo przebywanie pod wodą, ale to również ubieranie się, wyczerpujące przejścia z i do wody oraz tony sprzętu jakie zakładamy na siebie. W naszym przypadku najprostsze wyposażenie to waga ok. 30kg wrzuconego na swoje ciało.

Jest co nosić a warto już dziś pracować nad tym, by i większe ciężary nie sprawiały nam problemu. Nurek techniczny zabiera dużo cięższy sprzęt, jest jego dużo więcej oraz często pod powierzchnią wody, również wykonuje dużo dłuższe i bardziej wymagające zadania.

Nasz plan tygodnia

Oto nasz plan ćwiczeń pod nurkowanie.

  • Poniedziałek 9:00 (1h z trenerem) – Trening personalny – skupiamy się na ogólnym rozwoju ciała, pracujemy nad mięśniami nóg i pleców ale również nad pełnym “dynamicznym” wzmocnieniu.
  • Poniedziałek 19:00 (40min pływanie) – Pływanie na basenie oraz praca nad wytrzymałością. Tutaj staramy się przepłynąć coraz dalej i coraz dłużej.
  • Wtorek 19:30 (1h nurkowanie) – Ćwiczenie trymu oraz techniki kopnięć. Bo trzeba nie tylko nurkować na wodach otwartych ale również na basenie.
  • Czwartek 18:00 (30min bieganie) – Ogólnie wzmocnienie nóg również trenujemy w biegach amatorskich. Mimo nadchodzącej zimy staramy się ćwiczyć outdoor.
  • Piątek 10:00 (1h masaż) – piątek to dzień “relaksu” wybieramy się na masaż całego ciała z głównym nastawieniem na nogi i plecy. A nasza masażystka ma co robić by po tygodniu ćwiczeń przywrócić nas do porządku.

Dodatkowe zalecenia podczas budowania swojej odporności:

  • Zdrowe odżywianie – nie piszemy tutaj o dietach. Wystarczy, że rozpoczniesz odżywiać się zdrowo zgodnie z potrzebami Twojego organizmu.
  • Rzuć palenie – jeśli palisz (tak jak my) czas skończyć z nałogiem. Trzeba zrezygnować z tego uzależnienia tak by jedynym nałogiem pozostało nurkowanie.

Interesujesz się nurkowaniem? Dołącz do naszej grupy Facebook


.

Napisane przez Nurek Amator

Marcin Ożarek (vel. NUREK AMATOR):. z nurkowaniem związany od 2017 roku. Od samego początku, zakochany w tej dyscyplinie "duchowego odprężenia". Miłośnik naturalnej przyrody oraz podróżnik nurkowy.

Co myślisz?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nurkowanie – czym jest DIR

Na rynku pojawiła się pierwsza podwodna nawigacja