w

Teclight – nowa latarka kanistrowa od Tecline

Tecline wprowadziła nową latarkę kanistrową, łączącą w sobie 2 tryby pracy. Latarkę komunikacyjną oraz oświetlenie video. Dodatkowym atutem, jest przygotowanie latarki pod transport lotniczy. Już, nie będzie problemu z wejściem na samolot.


Komunikacja + Oświetlenie Video

Dość, ciekawy pomysł na połączenie latarki komunikacyjnej o wąskim strumieniu światła, z dodatkowym pierścieniem oświetlenia video o szerokim strumieniu. Otrzymujemy do wyboru tak na prawdę 3 tryby działania.

  1. Tryb komunikacyjny, kąt świecenia 6 stopni z mocą 1300lm i czasie pracy do 7h
  2. Tryb video, kąt świecenia 120 stopni z mocą 2600lm i czasie pracy do 2h 30m
  3. Tryb łączony, kąt świecenia 120 stopni z mocą 3900lm i czasie pracy do 1h 50m

Więcej informacji o latarce znajdziesz na stronie producenta Tutaj.

Tryby świecenia w galerii

Cała latarka została utrzymana w kompaktowej wadze 1kg (wraz z akumulatorem). A akumulator zastosowany to Li-Ion 11.1V / 7Ah / 75 Wh, który do pełnego naładowania potrzebuje 2h 30m.

Jako ciekawostkę, można podać, że podczas procesu projektowego z firmą, współpracowała marka Ammonite System.

Maksymalna głębokość operacyjna wynosi 150m. Dodatkowo otrzymujemy uchwyt DPV, przydatny podczas nurkowania ze skuterem. Jak widać, producent miał w zamyśle, wykorzystanie latarki przez “specjalistów”.

Zdjęcia latarki Teclight

Dobra latarka uniwersalna

Zacznijmy od dobrych stron nowej latarki. Z jednej strony, rozumiem idee jaka przyświecała producentowi. Stworzyć “uniwersalną” latarkę, dla nurków technicznych. To na pewno się udało. Otrzymujemy, produkt, który idealnie sprawuje się jako uniwersalne narzędzie.

Połączenie dwóch “osobnych” latarek w jednej kompaktowej obudowie to słuszna koncepcja, gdy mówimy o nurkowaniu technicznym!

Teraz nurkując np. w jaskiniach, mamy główną latarkę komunikacyjną z partnerami a jednocześnie dodatkowo, możemy wykorzystać oświetlenie szerokiego kąta (lub tryb łączony), gdy naszą przygodę chcemy sfilmować.

Tak więc na wielki plus, dostajemy kompaktowy i dość uniwersalny palnik, pod nurkowania techniczne. Widzimy, zastosowanie tego modelu w nurkowaniach wrakowych i jaskiniowych.

Kiedy widzimy jej przydatność:

  • Podczas komunikowania się z partnerem lub grupą
  • Podczas oświetlania sobie przyrody pod wodą. Gdy nurkujemy w wodach otwartych, i chcemy oświetlić większy kawałek rafy, zwierząt, etc.
  • Podczas oświetlenia wnętrza wraku czy jaskini. Nie jesteśmy skazani na wąski kąt świecenia latarek komunikacyjnych.

To nie jest latarka video

Nie jest to latarka Video, i nie należy jej w ten sposób traktować. To co sprawdzi się w ekstremalnych nurkowaniach jaskiniowych, bez ekipy video zupełnie mija się z celem do zastosowań profesjonalnego video-filmowania.

Do latarki pod video brakuje tu mocy, soczewki sferycznej, montażu filtrów, innej temperatury światły i na koniec innych LED’ów. Ale zamysłem, nie było stworzenie latarki pod tworzenie filmów czy fotografii. Zamysłem, było połączenie wąskiego i szerokiego światła w jednej obudowie.

Producent potwierdza, że w zamyśle miała powstać latarka umożliwiająca nakręcenie filmu z wykorzystaniem kamer sportowych. I to się pewno udało, bo lepiej mieć latarkę pod wodną niż jej nie mieć.

Z jednej strony mamy, latarkę komunikacyjną a z drugiej strony oświetlenie szerokokątne. Jako bardziej świadomy video-graf czy fotograf, nie sięgnę po tego typu rozwiązanie do kręcenia filmów czy fotografii.

Gdy, zabierasz się za podwodne tworzenie filmów, musisz się przygotować na zakup dedykowanego oświetlenia właśnie pod video lub fotografię. Tu niestety nie ma dobrej drogi na skróty. Można mieć albo dobrą latarkę do komunikacji albo dobrą latarkę video.

Podsumowanie

No więc reasumując, nasz opis nowego produktu. Jeśli jesteś nurkiem technicznym, weź na testy od Tecline latarkę i przetestuj. Może uniwersalny jej charakter przypadnie Tobie do gustu. Jeśli chcesz robić profesjonalne filmy video, poszukaj profesjonalnych lamp do tego przeznaczonych.

Foto: Źródło Tecline

Interesujesz się nurkowaniem? Dołącz do naszej grupy Facebook


.

Napisane przez Nurek Amator

Marcin Ożarek (vel. NUREK AMATOR):. z nurkowaniem związany od 2017 roku. Od samego początku, zakochany w tej dyscyplinie "duchowego odprężenia". Miłośnik naturalnej przyrody oraz podróżnik nurkowy.

Co myślisz?

Jeden ping

  1. Pingback:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Jest 8 numer magazynu Perfect Diver

Wow to już ponad 1900 osób w grupie!