w

Wilhelm Gustloff nurkowanie na wraku

Wilhelm Gustloff nurkowanie na nim jest zabronione, ale możemy poczuć klimat tego wraku z dostępnych filmów. W dniu 30 stycznia 1945 po trafieniu trzema torpedami okręt Wilhelm Gustloff tonie.

Wilhelm Gustloff nurkowanie

Dziś nurkować na wraku chciał by praktycznie każdy zapalony nurek techniczny. W minionych latach, wielu robiło to nielegalnie. Zapraszamy do obejrzenia filmu z nurkowania wrakowego na WG.

Zatonięcie statku można śmiało uznać, za jedną z większych tragedii morskich na świecie. Liczbę ofiar szacuje się na 6600, chodź niektóre źródła podają, że ta liczba może sięgać nawet 8000-9900 ofiar.

Od lat jednostka jest nie dostępna dla nurków. W 1994 roku wprowadzono prawny zakaz nurkowania na wraku „Wilhelma Gustloffa”, uznając go za mogiłę wojenną. Zniszczony i niedostępny dla nurków wrak kryje przed nami jeszcze wiele tajemnic.

Aktualnie nie widać w najbliższej przyszłości eskapad na wrak. A szkoda, fanie by było stworzyć jego model wraku 3D za pomocą fotogrametrii. Wrak jest w tak opłakanym stanie, że niestety jest go coraz mniej.

Pozycja wraku to 55°07’27,7”N 17°42’14,6”E. Wilhelm Gustloff leży na głębokoœci 43-45m na lewym boku, jest złamany a jego œśrodkowa część jest doszczętnie uszkodzona.

Jeśli interesuje Ciebie historia statku i jego ostatniego rejsu, warto obejrzeć film dokumentalny Ostatni rejs MS Wilhelm Gustloff oraz drugi dokument Tajemnica zatonięcia MS Gustloff.

Interesujesz się nurkowaniem wrakowym? Sporo ciekawych filmów o nurkowaniu na wrakach znajdziesz na serwisie Nurek Amator.

Interesujesz się nurkowaniem? Dołącz do naszej grupy Facebook


.

Napisane przez Nurek Amator

Marcin Ożarek (vel. NUREK AMATOR):. z nurkowaniem związany od 2017 roku. Od samego początku, zakochany w tej dyscyplinie "duchowego odprężenia". Miłośnik naturalnej przyrody oraz podróżnik nurkowy.

Co myślisz?

Jeden ping

  1. Pingback:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pojedyncza butla a może twinset?

Nurkowanie w Morskim Oku