w

Nurkowanie w Morskim Oku

Nurkowanie w Morskim Oku znajduje się od dawna na naszej liście rzeczy do zrobienia. Niestety nie jest łatwo tam się dostać i zanurkować. Dziś piękny film pokazujący piękne wody Morskiego.

Morskie Oko to największe jezioro w Tatrach, położone w Dolinie Rybiego Potoku u stóp Mięguszowieckich Szczytów, na wysokości 1395 m n.p.m.

Warto tu dodać, że jezioro w najgłębszym miejscu ma blisko 51 metrów. Dodatkowo jako jezioro polodowcowe oraz zlokalizowane w samym sercu doliny, ma niezapomniany podwodny pejzaż. Jezioro ma długość 862 metrów oraz szerokość 566 metrów. To spory zbiornik o powierzchni całkowitej, aż 35 hektarów!

Oczywiście na dnie znajdziemy wiele pozostałości po lawinach. Sam zbiornik posiada bardzo dobrą wizurę (czasem nawet do 35m).

Morskie Oko nurkowanie z TOPR

To jak nurkujemy w Morskim Oku?

Fajnie by było wreszcie w sezonie 2021 pojechać na nurkowanie w Morskim Oku i samemu sprawdzić co znajduje się pod wodą. Niestety zbironik nie jest otwarty dla każdego. Tylko nieliczne osoby mogą pochwalić się tym nurkowaniem. To tylko zwiększa chęć wybrania się i zobaczenia co znajduje się pod wodą.

Takie nurkowanie, na pewno będzie zaliczone do unikalnych. Warto spędzić tam kilka dni, gdy już posiada się możliwość takiego nurkowania.

Będziemy informowali na bieżąco, jeśli pojawią się kolejne ciekawe wpisy i filmy o nurkowaniu w tym miejscu. Na pewno warto śledzić temat tego zbiornika.

Na pewno wielu z nas chce tam zanurkować. Czy zostanie otworzone w przyszłości? Tego niestety nie wiemy. Ale na dzień dzisiejszy nie zapowiada się na takie zmiany w przepisach. Pozostaje nam czekać i analizować całą sytuację.

Od czasu do czasu odbywa się na jeziorze czyszczenie. Właśnie pod czas tego typu imprez, jest szansa na nurkowanie.

Zobacz również inne nurkowanie w zimnych wodach

Dla kochających nurkowanie w zimnych wodach, fajną gratką może być również nurkowanie na wrakach Bałtyku.

Interesujesz się nurkowaniem? Dołącz do naszej grupy Facebook


.

Napisane przez Nurek Amator

Marcin Ożarek (vel. NUREK AMATOR):. z nurkowaniem związany od 2017 roku. Od samego początku, zakochany w tej dyscyplinie "duchowego odprężenia". Miłośnik naturalnej przyrody oraz podróżnik nurkowy.

Co myślisz?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wilhelm Gustloff nurkowanie na wraku

Helikopter czyli jak wykonać obrót w miejscu