w

Nurkowanie na wrakach Bałtyku

Nurkowanie na wrakach Bałtyku jest nie tylko świetną zabawą ale również wielką przygodą. W naszym pięknym morzu znajdziemy wiele wraków zarówno dla nurków zaawansowanych jak i początkowych adeptów nurkowania wrakowego.

Bardzo fajny film pokazujący, jak ciekawie jest pod wodą w naszym rodzimym Bałtyku. Fajnie przygotowany film dokumentalny z dużą dawką podwodnych ujęć.

Nurkowanie na wrakach BałtykuDno Bałtyku skrywa wiele wraków i skarbów. Położenie wielu z nich jest dobrze znane. Ale wciąż co kilka lat pojawiają się donosy o odkryciu nowych wraków.

Jednym z ciekawszych wraków, jest wrak Wilhelm Gustlow, który jest zamknięty dla nurków. Ale oczywiście, możecie zobaczyć jak wygląda nurkowanie na tej jednostce.

Bałtyk jest morzem stałym, to znaczy ruch wewnętrzny wody jest ograniczony, co sprawia, że wraki tu znalezione są idealnie zachowane. Dodatkowo nasze morze nie ma zbyt wielkiego zasolenia, co również wpływa pozytywnie na zachowanie wraków dla przyszłych pokoleń.

Interesujesz się nurkowaniem? Dołącz do naszej grupy Facebook


.

Napisane przez Nurek Amator

Marcin Ożarek (vel. NUREK AMATOR):. z nurkowaniem związany od 2017 roku. Od samego początku, zakochany w tej dyscyplinie "duchowego odprężenia". Miłośnik naturalnej przyrody oraz podróżnik nurkowy.

Co myślisz?

Jeden ping

  1. Pingback:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Artystyczna fotografia podwodna – webinarium

O2ptima CM – Dive Rite prezentuje nowy rebreather