w

O2ptima CM – Dive Rite prezentuje nowy rebreather

Firma Dive Rite właśnie zaprezentowała nowy rebreather czyli O2ptima CM. Nowy model jest mały, lekki, przygotowany pod podróżowanie oraz współpracujący z niemal każdym skrzydłem obiegu otwartego.

Rebreather O2ptima CM

Nowego reba montujemy nie na plecach ale na klatce piersiowej. Wszystko łączymy z uprzężą za pomocą czterech karabińczyków. Waga rebreadera (bez scrubbera i butli z powietrzem) to 6,5kg.

Ponieważ nie ma twardej ramy ani płyty tylnej, cały zestaw można łatwo zwinąć i schować w torbie podręcznej.

Co wyróżnia ten model?

  • CM to w pełni sterowany elektronicznie rebreather z zamkniętym obiegiem (eCCR), wykorzystujący najnowocześniejszą elektronikę Shearwater.
  • Pętla oddechowa jest jedną z najkrótszych wśród wszystkich rebreatherów na rynku.
  • Unikalna konstrukcja scrubbera jest w pełni kompatybilna z wkładem MicroPore Extendair, a jednocześnie można go zasypać do ok. 2,2 kg.
  • Konstrukcja z dwoma przeciwbieżnymi płucami i całkowita objętość pętli 6l zapewnia niewiarygodnie niskie opory oddechowe przy pracy w różnych orientacjach nurka.
  • Kompaktowa konstrukcja a jednocześnie wytrzymała na najcięższe wyprawy.

Interesujesz się nurkowaniem? Dołącz do naszej grupy Facebook


.

Napisane przez Nurek Amator

Marcin Ożarek (vel. NUREK AMATOR):. z nurkowaniem związany od 2017 roku. Od samego początku, zakochany w tej dyscyplinie "duchowego odprężenia". Miłośnik naturalnej przyrody oraz podróżnik nurkowy.

Co myślisz?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nurkowanie na wrakach Bałtyku

Scubapro A1 nowy komputer nurkowy