w

Awaria regulatora – ćwiczenia nurkowe

Dziś odrobinę o ćwiczeniach nurkowych podczas awarii automatu. Co zrobić gdy regulator się wzbudzi? A co gdy uszkodzimy ustnik? I czy można oddychać wprost z butli pod wodą?

Ćwiczenia nurkowe – awaria automatu

Ten świetny film pokazuje jak ćwiczyć i jak dać sobie radę w sytuacjach awaryjnych. Nie tylko podstawowe ćwiczenia ale również wymiana automatu pod wodą (zmiana automatu z jednego na drugi). Czy da się to zrobić i jak to wygląda.

Oczywiście, nie proponujemy robić tego ćwiczenia na nowych pięknych automatach. Ale do tego typu sytuacji awaryjnej, można używać automatów zapasowych, które jak zawsze po ćwiczeniu muszą trafić na serwis.

Film przedstawia ćwiczenia z zakresu:

  • Wzbudzony automat – jak z niego oddychać pod wodą. Czyli podstawowe ćwiczenie, pokazujące, że z automatu wzbudzonego można spokojnie oddychać.
  • Uszkodzony lub nieszczelny wąż – sytuacja jak wyżej, gdy wąż zostanie uszkodzony i wypuszcza bąble, nadal możemy oddychać (jeśli uszkodzenie nie jest za duże).
  • Uszkodzony ustnik lub jego brak – co gdy uszkodzimy ustnik albo jeszcze gorzej, zabraknie go w automacie. To nie problem nadal możemy oddychać.
  • Uszkodzony pierwszy stopień automatu – czyli jak i czy da się wymienić pierwszy stopień (np. w butli stage) pod wodą.

Interesujesz się nurkowaniem? Dołącz do naszej grupy Facebook


.

Napisane przez Nurek Amator

Marcin Ożarek (vel. NUREK AMATOR):. z nurkowaniem związany od 2017 roku. Od samego początku, zakochany w tej dyscyplinie "duchowego odprężenia". Miłośnik naturalnej przyrody oraz podróżnik nurkowy.

Co myślisz?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Test skrzydła TecLine Peanut 21 Professional

Nowa latarka Halcyon Flare EXP