w

Czy istnieje najlepszy sprzęt nurkowy?

Artykuł z serii “obalamy mity”. Czyli czy istnieje najlepszy sprzęt nurkowy? Czy cena jest ważna oraz kiedy możemy powiedzieć, że sprzęt nurkowy jest dobry dla naszych potrzeb.

Czy istnieje najlepszy sprzęt nurkowy?

To mit! Nie ma uniwersalnego najlepszego sprzętu nurkowego. To co kupujemy musi sprawdzić się w nurkowaniu jakie my wykonujemy. Czyli dobieramy sprzęt do potrzeb, zastosowania oraz naszych umiejętności.

Nie będziemy poruszać zagadnień sprzętu technicznego. Tu ilość zmiennych mających wpływa na dobór sprzętu jest naprawdę duża. Ale w nurkowaniu rekreacyjnym warto pochylić się nad zagadnieniem doboru odpowiedniego (czyli najlepszego dla nas) sprzętu nurkowego.

Gdzie i jak nurkujesz?

To najważniejsze pytanie. Musisz znać odpowiedź na to pytanie a dobór sprzętu staje się dużo łatwiejszy. Jeśli nurkujesz rekreacyjnie w zimnych wodach (np. w Polsce), to pewno pomyślisz o zakupie suchego skafandra oraz automatów na zimne wody.

Jeśli nurkujesz w słonecznych ciepłych krajach, a dodatkowo podróżujesz – to poszukasz sprzętu na wody słone oraz lekkiego.

Wybieraj sprzęt nurkowy

  • zgodnie z rodzajami nurkowania
  • adekwatny do twoich umiejętności
  • bezpieczny i wygodny
  • nie szukaj najtaniej, szukaj z głową

Często posiadamy różny sprzęt na różne warunki. U nas w redakcji leży kilkanaście automatów, niezliczona liczba płetw, suche i mokre skafandry, różne maski, różne latarki, skrzydła i jackety.

Zaczynając przygodę z nurkowaniem, mieliśmy podstawowy zestaw przeznaczony na warunki pogodowe w Polsce. Dziś więcej podróżujemy więc mamy zupełnie inny zestaw przeznaczony na wyjazdy w ciepłe kraje jak i podróże na dalekie zimne wody.

Potrzebujesz pomocy w doborze sprzętu nurkowego? Zapraszam na nurkowe konsultacje on-line.

Mamy ponad 3100 osób w naszej nurkowej grupie! Dołącz do grupy Facebook


.

Napisane przez Nurek Amator

Marcin Ożarek (vel. NUREK AMATOR):. z nurkowaniem związany od 2017 roku. Od samego początku, zakochany w tej dyscyplinie "duchowego odprężenia". Miłośnik naturalnej przyrody oraz podróżnik nurkowy.

Co myślisz?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Jak robić zdjęcia podwodne z GoPro?

Titanic – materiał video