w

Czy SCR – Mares Horizon jest dla Ciebie?

Oto krótkie webinarium omawiające nowy Rebreather od Maresa czyli model Horizon. Z webinaru dowiedzie się o podstawowej roli oraz dobrych i złych stronach. Webinarium, również może Wam podpowiedzieć czy wybrać SCR a może od razu zdecydować się na CCR?

Czym jest Mares Horizon?

Horizon SCR to rebreather o obiegu pół-zamkniętym. Oznacza, to że działa na takiej samej zasadzie jak CCR, tylko jako układ pół-zamknięty wyrzuca bąble mieszanki oddechowej na zewnątrz.

Nowy produkt, to kompromis pomiędzy obiegiem otwartym a CCR. Pozwala na nurkowanie do 30m głębokości w wersji podstawowej oraz do 40m głębokości w wersji Deco. W wersji dekompresyjnej, model wykorzystuje dwa gazy. Gaz denny oraz gaz dekompresyjny. Jednym z głównych atutów tego modelu, jest dużo większa oszczędność mieszanki oddechowej w stosunku do obiegu otwartego oraz niższa cena od CCR. Horizon w wersji deco kosztuje ok. 20tyś zł (w zależności od kursu euro).

Webinarium: Czy Mares Horizon jest dla mnie?


Nowe urządzenie może być fajną alternatywą CCR’a dla osób nie chcących nurkować głęboko, czyli technicznie. Oczywiście, nie każdemu przypadnie do gustu konfiguracja back + sidemount. Wydaje, się to dość uciążliwe podczas korzystania z urządzenia np. z łodzi lub gdy trzeba dojść do wejścia do wody.

Za plus wydaje się tu dość prosty proces nauki oraz możliwości robienia krótkich dekompresji. Czy nowy model podbije serca nurków? Trzeba poczekać.

Interesujesz się nurkowaniem? Dołącz do naszej grupy Facebook


.

Napisane przez Nurek Amator

Marcin Ożarek (vel. NUREK AMATOR):. z nurkowaniem związany od 2017 roku. Od samego początku, zakochany w tej dyscyplinie "duchowego odprężenia". Miłośnik naturalnej przyrody oraz podróżnik nurkowy.

Co myślisz?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dłubanki i głębiej – nurkowanie Hańcza

Co każdy nurek powinien wiedzieć po pandemii COVID-19?