w

Dave Not Coming Back – cały film online

W październiku 2004 roku dwaj nurkowie jaskiniowi i wieloletni przyjaciele, Don i Dave, nurkowali w Boesmansgat, mitycznej jaskini w RPA. Dave bił rekord świata w głębokości. Dotarcie do dna zajęłoby im 15 minut, ale wynurzenie się na powierzchnię 12 godzin. Po dotknięciu dna, wbrew wszelkim przeciwnościom, Dave znajduje ciało.

Dwaj przyjaciele postanawiają wrócić i je odzyskać. Wzywają rodziców, zapisują 8 nurków pomocniczych i wynajmują kamerzystę, aby udokumentować historyczne nurkowanie w całości – od przygotowań na powierzchni do operacji na dnie jaskini.

Nie wiedzieli, że po tym nurkowaniu Dave już nie wróci. W czasach nadmiernych osiągnięć napędzanych przez autopromocję i autofilmowanie, Dave Not Coming Back to historia straty i żałoby, gdzie ego i altruizm, pycha i samokontrola, podejmowanie ryzyka i duchowość idą w parze. Łańcuch paradoksalnych wyborów, które prowadzą do tragedii dawno przewidzianej, ale niemożliwej do zapobieżenia.

Interesujesz się nurkowaniem? Dołącz do naszej grupy Facebook


.

Napisane przez Nurek Amator

Marcin Ożarek (vel. NUREK AMATOR):. z nurkowaniem związany od 2017 roku. Od samego początku, zakochany w tej dyscyplinie "duchowego odprężenia". Miłośnik naturalnej przyrody oraz podróżnik nurkowy.

Co myślisz?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bałtyk zachowuje wraki w sposób niespotykany na świecie

Obieg otwarty kontra obieg zamknięty – porównanie