w

Dive Computer EU

Dive Computer EU to komputer nurkowy od Polskiej firmy Tecdiving. Nowy komputer jest skierowany do nurków rekreacyjnych jak również technicznych. Już dziś zobaczcie co kryje w sobie urządzenie za 2000zł.

Dive Computer EU

To już nowa odsłona urządzenia na rok 2018. Drobne zmiany mające jeszcze bardziej unowocześnić jednostkę. Bardzo ciekawe jest umożliwienia wielu mieszanek gazowych. Obsługa za pomocą dwóch przycisków pizoelektrycznych.

Urządzenie pracuje na algorytmie Bühlmann ZHL16C i pozwala na wykorzystanie do 10 mieszanek gazowych. Komputer również wyposażony w cztery niezależne timery nurkowe oraz kompas 3D.

Tryby pracy i kilka ciekawostek technicznych

Producent na swojej stronie napisał kilka ciekawych informacji odnośnie komputera. Sensor głębokości do 30bar.

Tryby pracy Dive Computer EU / 2018

  • Tryb Apnea
  • Tryb Extended Gauge
  • Obieg otwarty tryb rekreacyjny
  • Obieg otwarty techniczny tryb Trimix
  • Obieg zamknięty Stałe PPo2

Dodatkowe dane techniczne komputera

  • Ekran TFT 320×240
  • Przyciski pizoelektryczne o średnicy 18mm
  • Komunikacja Bluetooth
  • Kompas graficzny
  • Zasilanie baterią AA

Troszkę rozczarowuje przeciętny czas działania sięgających od 9h do 15h w ciepłych wodach (od 15 do 22st.C). Nie podano czasu dla nurkowań na wodach zimnych przy ustawieniach optymalnych jak również nie podano alternatywnych czasów np. przy zastosowaniu akumulatorów o dużej pojemności. Wyniki testów żywotności zasilania

Komputer jest wciąż rozwijany i kończy się okres Beta-Testów. Tak więc należy się spodziewać poprawy żywotności baterii wraz ze zmianą wersji oprogramowania. (domysły redakcji)

Cieszy też wielkość, komputer ma optymalny rozmiar nie jest ani zbyt “wysoki” ani zbyt mały.

Jest to komputer w bardzo przyzwoitej cenie jak na obiecywane możliwości. Koszt to około 2000zł co sprawia, że zakup dwóch sztuk pod np. pod nurkowania techniczne pozwoli nam zmieścić się z porównywalnymi wydatkami na jednej sztuki komputerów porównywalnych zachodnich producentów.

Komputer możecie kupić na stronie producenta: divecomputer.eu

Testy, testy, teściki

Niestety mimo kilkukrotnemu kontaktowi z firmą Tecdiving nie udało się przeprowadzić długich testów urządzenia w celu porównania sprzętu z topowymi produktami konkurencji. Nowy komputer wygląda bardzo fajnie, niestety nie możemy wam podpowiedzieć jak sprawdza się pod wodą oraz jakie były nasze odczucia. Mimo wszystko, będziemy obserwowali przyszłość tej Polskiej marki.

Zdjęcia: źródło strona divecomputer.eu

Mamy ponad 3100 osób w naszej nurkowej grupie! Dołącz do grupy Facebook


.

Napisane przez Nurek Amator

Marcin Ożarek (vel. NUREK AMATOR):. z nurkowaniem związany od 2017 roku. Od samego początku, zakochany w tej dyscyplinie "duchowego odprężenia". Miłośnik naturalnej przyrody oraz podróżnik nurkowy.

Co myślisz?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

10 oznak uzależnienia od nurkowania

MĀOÏ czyli komputer nurkowy w masce