w

Jest przełom w zasilaniu systemów grzewczych

W 2021 roku Miranda wprowadzi do sprzedaży akumulator grzewczy z płynna regulacją mocy w zakresie 0 V do 12 V o pojemności  400 Wh . Dzięki nowemu sterownikowi z ciągłym pomiarem napięcia i dedykowanemu oprogramowaniu możliwe jest  zastosowanie pakietu li-ion w układzie tzw. 4S  14,8 V.

System grzewczy Miranda 2021

Akumulatory te mają przewagę nad akumulatorami 11.1 V  ponieważ w całym zakresie pojemności jest dostępne napięcie 12 V co się przekłada na zapewnienie pełnej mocy grzewczej  nawet jeśli są prawie całkowicie rozładowane, eliminując  znany użytkownikom baterii  11,1 V problem  słabnącej mocy  systemów grzewczych w czasie nurkowania gdzie pod koniec pojemności mamy już  tylko 9V.. 

Nowe sterowniki Mirandy utrzymują nastawioną moc grzania   pomimo spadku napięcia na akumulatorze. Nie jest to proste stałe, procentowe zredukowanie napięcia w trzech stopniach regulacji co powoduje że jak na pakiecie akumulatorów napięcie spadnie o 2 V to na wyjściu w trybie max mamy już tylko 10 V. Sterowniki akumulatorów Miranda korygują ten spadek podwyższając napięcie na wyjściu do ustalonego przez nurka z ograniczeniem do 12 V max.

Jak ważny  jest dostęp do 12 V  wystarczy porównać moc w różnych napięciach zasilania . I tak  zestaw rękawice + pełny ocieplacz ma około 150 W przy 12 V, a przy 10V już tylko 105 W mocy. Oczywiście nie zawsze potrzebujemy maksymalnej mocy, dlatego płynna regulacja pozwala optymalnie dostosować moc do zmiennych warunków zewnętrznych .Miranda w akumulatorze 400 Wh , odeszła od koncepcji akumulatorów grzewczych w układzie tradycyjnym tj. wyłączniki i kabel wychodzą z tej samej strony zasobnika.

Pozwoliło to na bezproblemowy montaż akumulatora na płycie głównej , łatwy dostęp do pokrętła regulacji , oraz przejście kabla zasilającego do przepustu pod ramieniem poprawiając ergonomię prowadzenia kabla do zasilania.

Montaż akumulatora na płycie głównej zdecydowania poprawia komfort nurkowania, akumulator pomimo że nie mały jest praktycznie nieodczuwalny, innowacyjne jest również sygnalizacja w regulacji mocą  wibracje i dźwięk bez konieczności patrzenia na stany włącz wyłącz , docenią to nurkujący w warunkach pogorszenia widoczności.

Akumulator wraz z ładowarką dostępny będzie w cenie 2800 zł

Interesujesz się nurkowaniem? Dołącz do naszej grupy Facebook


.

Napisane przez Nurek Amator

Marcin Ożarek (vel. NUREK AMATOR):. z nurkowaniem związany od 2017 roku. Od samego początku, zakochany w tej dyscyplinie "duchowego odprężenia". Miłośnik naturalnej przyrody oraz podróżnik nurkowy.

Co myślisz?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Jak i czemu warto zadbać o pływalność

Karst Odyssey – eksploracja jaskini w Bośni