w

Kurs PADI OWD [24/35] – Neutralna pływalność, Hover ustnie

To  kolejny etap zawiśnięcia w toni (Hover) tym razem wykonujemy je pompując nasze BCD (Jacket) przez inflator ale ustnie. Nie korzystamy z przycisku dodatniego na inflatorze.

Neutralna pływalność, Hover ustnie

Dzięki temu ćwiczeniu podniesiesz do bardzo wysokiego poziomu swoją zdolność zawiśnięcia w toni wody. Uświadomisz sobie że jesteś w stanie w sposób bezpieczny zakończyć swoje nurkowanie nawet w przypadku awarii inflatora BCD.

Do ćwiczenia jest potrzebne bardzo dobre opanowanie podstaw nurkowania i neutralności. Ale spokojnie, wszystko przychodzi wraz z praktyką. Proponujemy powtarzać ćwiczenia z neutralną pływalnością przy okazji nurkowań basenowych jeśli pozwoli na to czas.

Zła pływalność jest podstawowym powodem trudności podczas nurkowania. Opanowanie technik właściwego trymu i neutralnej pływalności jest bardzo ważny dla przyjemności i jakości naszego nurkowania.

Materiał udostępniony dzięki serdeczności kolegów z Akademii H2O.

Więcej informacji znajdziesz na stronie http://www.pro-h2o.pl

Interesujesz się nurkowaniem? Dołącz do naszej grupy Facebook


.

Napisane przez Nurek Amator

Marcin Ożarek (vel. NUREK AMATOR):. z nurkowaniem związany od 2017 roku. Od samego początku, zakochany w tej dyscyplinie "duchowego odprężenia". Miłośnik naturalnej przyrody oraz podróżnik nurkowy.

Co myślisz?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kurs PADI OWD [25/35] – Pływanie bez maski nurkowej

Kurs PADI OWD [23/35] – Neutralna pływalność, zawiśnięcie w toni, Hover LPI