w

Kurs PADI OWD [27/35] – Balast, zdjęcie i założenie zintegrowanego balastu

Nowoczesne Jackety (BCD) posiadają zintegrowany balast, który wykorzystuje się jako uzupełnienie lub główny balast nurka. Dzięki ćwiczeniu dowiecie się jak zdjąć (wypiąć) i ponownie założyć (wpiąć) zintegrowany balast.

Balast, zdjęcie i założenie zintegrowanego balastu

Przez zintegrowany balast rozumiem balast, który znajduje się w Jackecie nurkowym. Przeważnie są to kieszenie boczne z systemem szybkiego wypięcia. Jako balast może być użyty albo stały balast ołowiany lub worki z balastem innego typu.

Dowiemy się jak podczas ćwiczenia poradzić sobie z balastem, który wysunął się z kieszeni balastowej spowodowane np. przypadkowym wypięciem.

UWAGA: Nurkując z innymi nurkami w grupie należy poznać również i ich sprzęt by w razie problemu szybko i sprawnie pomóc. Co do Balastu bardzo dobrze poznać konfigurację partnerów i ich systemy balastowe. Nie każdy musi korzystać z tego samego systemu co Twój.

(Podczas szkolenia PADI OWD prawdopodobnie będziecie korzystać z idealnego systemu balastowego)

Materiał udostępniony dzięki serdeczności kolegów z Akademii H2O.

Więcej informacji znajdziesz na stronie http://www.pro-h2o.pl

Mamy ponad 3100 osób w naszej nurkowej grupie! Dołącz do grupy Facebook


.

Napisane przez Nurek Amator

Marcin Ożarek (vel. NUREK AMATOR):. z nurkowaniem związany od 2017 roku. Od samego początku, zakochany w tej dyscyplinie "duchowego odprężenia". Miłośnik naturalnej przyrody oraz podróżnik nurkowy.

Co myślisz?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kurs PADI OWD [28/35] – Zdjęcie założenie sprzętu pod wodą

Kurs PADI OWD [25/35] – Pływanie bez maski nurkowej