w

Maska pełnotwarzowa – Kirby Morgan M-48 MOD-1

Kirby Morgan kojarzy się raczej z ciężkimi hełmami dla nurków zawodowych niż z maskami pełnotwarzowymi. Ale nie ma nic mylnego. Dla wymagających nurków powstała maska M-48 MOD-1. Interesujące jest ciekawe podejście do konstrukcji maski oraz jej użyteczności. Jest to następca modelu M-48, przeznaczony dla nurków profesjonalnych.

M48 MOD-1 jest następcą modelu M-48. Zmianie uległa konstrukcja, mody oraz oczywiście całość została poprawiona.

Bardzo ciekawa kompaktowa maska, stworzona z myślą nie tylko nurków rekreacyjnych, ale przede wszystkim dla nurków zawodowych, technicznych oraz wojska.

Modułowa maska czyli MOD-1

Nazewnictwo “MOD-1” wskazuje na modułowy charakteru maski. Co oznacza możliwość dokupienia 4 modułów. Są dwa moduły, do współpracy z 2gim stopniem automatów oddechowych, moduł pod rebreather z zaworem BOV oraz moduł ze zintegrowanym drugim stopniem.

Najciekawszy jest fakt, że moduły te możemy zmieniać pod wodą, bez ryzyka zalania górnej części maski. Górna część maski (oczy, nos) jest odizolowany od dolnej części oddechowej. Tego rodzaju konstrukcja, daje nam możliwość na szerokie zastosowanie pod wodą.

Chcesz zmienić automat? To nie problem, odpinasz jeden mod, by na jego miejsce wsadzić mod z innym automatem. A może chcesz używać maski z Rebreatherem? To również nie problem, gdy skorzystamy z modu przeznaczonego dla rebów.

Taka uniwersalność, sprawi, że możemy korzystać z jednej maski w wielu wariantach. Tylko od naszej wyobraźni zależy, jaki rodzaj modu zainstalujemy w masce.

Omówienie systemu M48 MOD-1

Konstrukcja, ciekawa i nowatorska chodź na rynku już wiele lat. Jest to maska do zadań specjalnych, do ciężkich warunków i dla nurków wymagających dużej wytrzymałości oraz uniwersalności.

Czy przyda się dla nurka rekracyjnego? Oczywiście, jeśli planujecie nurkować w masce pełnotwarzowej ten model również świetnie sobie da radę.

Wymiana automatu pod wodą

Jak wspomnieliśmy, dzięki odizolowaniu górnej części maski od dolnej mamy możliwość, bezproblemowego zmieniania źródła mieszanki oddechowej pod wodą.

Możemy też bez problemu odłączyć wbudowany mod i przejść na alternatywne źródło mieszanki oddechowej (np. octopus), bez konieczności zmieniania węży, czy zdjęcia maski. Oznacza to, że maska jest bardzo elastycznym systemem do wykorzystania podczas nurkowania rekreacyjnego jak i nurkowania technicznego.

Hood dla M48 MOD-1

Jeśli chcecie nurkować w kapturze, jest dostępny do dokupienia specjalny kaptur przystosowany pod maskę. Oto film promocyjny:

Interesujesz się nurkowaniem? Dołącz do naszej grupy Facebook


.

Napisane przez Nurek Amator

Marcin Ożarek (vel. NUREK AMATOR):. z nurkowaniem związany od 2017 roku. Od samego początku, zakochany w tej dyscyplinie "duchowego odprężenia". Miłośnik naturalnej przyrody oraz podróżnik nurkowy.

Co myślisz?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

In Too Deep – nurkowanie jaskiniowe

Zrozumieć własną konfigurację