w

Nurkowanie i praca na ekstremalnych głębokościach – Exosuit

Dziś z nieco innej strony spojrzymy na nurkowanie. Spojrzymy na nurkowanie na ekstremalnych głębokościach. Właśnie do tych celów powstał Exosuit. Nowoczesny kombinezon do pracy na dużych głębokościach.

Exosuit na ekstremalne głębokości

Od razu gasimy, zapał co po niektórych zainteresowanych zakupem. Cena jednego kombinezonu to blisko 750,000$. Sporo, ale ten kombinezon nie został stworzony z myślą o nurkach amatorach. Powstał specjalnie dla zastosowań naukowych, gdzie potrzeba znaleźć się osobiście w miejscu pracy.

Exosuit wykorzystywany jest aktualnie w badaniach Archeologicznych. Za cały projekt oraz budowę odpowiada firma Nuytco Research.

Gdyby nie cena oraz znikoma dostępność, sami byśmy ubrali tę zbroję i spróbowali nurkowania pod wodą. Kombinezon wyposażony jest w zintegrowany system dostarczania powietrza oraz własny napęd umożliwiający poruszanie się pod wodą. Jest to niezależny od powierzchniowego wsparcia podwodny kombinezon.

No może prawie, niezależny bo by się ubrać, wejść i wyjść z wody potrzebna jest ekipa ludzi oraz dźwig.

Interesujesz się nurkowaniem? Dołącz do naszej grupy Facebook


.

Napisane przez Nurek Amator

Marcin Ożarek (vel. NUREK AMATOR):. z nurkowaniem związany od 2017 roku. Od samego początku, zakochany w tej dyscyplinie "duchowego odprężenia". Miłośnik naturalnej przyrody oraz podróżnik nurkowy.

Co myślisz?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nurkowanie z nieznajomym to jak nurkowanie solo

Demówka/Domówka w Płetwalu 2019