w

Nurkowanie Solo – czy warto i kiedy zacząć?

Bardzo ciekawa opowieść o tym czym jest nurkowanie Solo z punktu widzenia doświadczonego nurka, nurkującego Solo od ponad 10 lat. Czy warto nurkować bez partnera oraz na co zwracać uwagę.

Czy warto nurkować solo?

No właśnie, to już my sami musimy sobie zadać to pytanie. Czy warto nurkować solo? Ten sposób nurkowania, ma swoje plusy oraz minusy. Oczywiście, każdy powinien sam stwierdzić, czy jest już gotowy by zrobić kurs nurka solo / nurka samowystarczalnego. Oraz oczywiście, fakt, że posiadasz uprawnienia, nie oznaczają, że musisz nurkować solo.

Kiedy nurkujesz solo?

Z mojego doświadczenia, nurkowanie solo przydaje się podczas moich eskapad z kamerą. Zapominam o otoczeniu oraz o moim partnerze, bo chcę zrobić najlepsze możliwe ujęcia podwodne.

Szkoda w takim wypadku, udawać, że nurkuje się z partnerem. Lepiej już na samym początku, zaznaczyć przed nurkowaniem, że idziesz nurkować solo. Oczywiście, jeśli inny nurek nam nie przeszkadza, to może się kręcić w okolicy. Ale trzeba go uświadomić, że jesteśmy pod wodą dla kręcenia Video a nie wspólnego nurkowania. Więcej, o nurkowaniu Solo w podwodnym video filmowaniu już wkrótce w innym materiale.

Interesujesz się nurkowaniem? Dołącz do naszej grupy Facebook


.

Napisane przez Nurek Amator

Marcin Ożarek (vel. NUREK AMATOR):. z nurkowaniem związany od 2017 roku. Od samego początku, zakochany w tej dyscyplinie "duchowego odprężenia". Miłośnik naturalnej przyrody oraz podróżnik nurkowy.

Co myślisz?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Konfiguracja Twinset + 4 stage

Nurkowanie z nieznajomym to jak nurkowanie solo