w

Nurkujesz? twoje wakacje już nigdy nie będą takie same!

Nurek Amator w obiektywie Adam Nygus / Marsa Alam, Egipt 2019

Jak nurkowanie wpływa na nas oraz co zmienia w wakacyjnych planach? Nurkowanie ma niesamowity wpływ na plany wakacyjne oraz spędzanie wolnego czasu. Postanowiliśmy więc napisać o tym krótki artykuł, by ostrzec Was przed chorobą zwaną “Scuba Diving”!

Nurek Amator w obiektywie Adam Nygus / Marsa Alam, Egipt 2019

Wakacje z nurkowaniem

Masz już zrobiony kurs OWD (lub AOWD) i zaczynasz podróżować tam gdzie będzie można ponurkować. Nagle, gdy nurkujesz, zmieniają się Twoje priorytety. Jedziesz w miejsca, gdzie są ciekawe miejsca nurkowe. Wybierając hotel sprawdzisz, który znajduje się blisko Twojego centrum nurkowego.

Udało się wyjechać do Egiptu? Pewnie wybór padł na Marsa Alam, Dahab czy Sharm (lub inne nurkowiska). Wyjazd będzie owocował w wiele przygód nad i pod wodą, spędzasz czas na łodzi i nie zobaczysz na pewno Piramid.

Inaczej pakujesz torbę

Zwracasz uwagę na dozwoloną wagę, w liniach lotniczych. Szukasz raczej tych linii, które oferują 30kg bagażu głównego + bagaż podręczny. Teraz nie tylko zabierasz ubrania, ale również musi się zmieścić Twój sprzęt nurkowy. Ponad połowę walizki zabierze pianka, jacket, maskę, płetwy czy automat.

Nagle do bagażu podręcznego spakujesz swój komputer nurkowy i kamerę wraz z obudową podwodną. Pojęcie “lekkiego bagażu” przestaje istnieć. Wykorzystasz każdy możliwy kilogram.

Nowa kupiona walizka o wadze 5,5kg szybko zamieni się miejscem na lekką torbę nurkową, która będzie ważyła 2,2kg. Dodatkowe 3,3kg już dawno przeznaczyłeś na płetwy…

Szukasz okazji last-minute lub nurkujesz z nurkowym biurem podróży

Jedziesz sam? A może zabierasz rodzinę i znajomych? Jeśli tak, to wybierasz znajomych umiejących nurkować.

Jeśli sam organizujesz wyjazd, szukasz najtańszych połączeń i hoteli, by więcej pieniędzy przeznaczyć na nurkowanie. Tu hotel nie jest tak ważny. Spędzisz w nim przecież tylko noce i załapiesz się na śniadanie oraz kolację. Często wyskakują wyjazdy, których wcześniej nie brałeś pod uwagę. A to znajomy Ciebie zaprosi, a to sam znajdziesz ciekawą ofertę last-minute.

A jeśli chcesz skorzystać z wyjazdu zorganizowanego, wybierzesz profesjonalne “nurkowe” biuro podróży. Zorganizuje ono dla Ciebie idealny wyjazd, wraz ze zwiedzeniem atrakcji nurkowych.

Wybierzesz pewno biuro podróży, które organizuje wyjazdy do miejsc, gdzie sami pracownicy tam nurkowali, a nie wycieczkę “masową”. Nurek ma inne potrzeby i wyjazdy różnią się od standardowych wyjazdów dla “kowalskiego”.

Hotel staje się noclegownią

Wyjazd na siedem dni? Super zatem pięć dni będziesz nurkować! A hotel będzie miejscem, gdzie jesz i śpisz.

Twój dzień zaczyna się wcześnie rano. Wstajesz przed 6 godziną, by się przyszykować i spakować, potem szybko na śniadanie. Dużo nie zjesz, masz około 20min, nim podjedzie po Ciebie bus nurkowy.

Cały dzień będziesz siedzieć na nurkowisku lub łodzi. Spędzisz, go z innymi osobami, które tak jak ty kochają nurkować. Rozmowy… no wiadomo, o nurkowaniu, o tym co pod wodą było fajnego i kto jakie zwierzaki widział.

Do hotelu wracasz na kolację. Potem nie ma już siły na nic, trzeba odpocząć przed kolejnym dniem, nurkowym, który znów zacznie się o świcie.

Obracasz się w międzynarodowym gronie znajomych

Język Angielski staje się obowiązkiem… nagle podczas nurkowania poznajesz osoby innych narodowości. Ostatnio nurkowałeś z Niemcami i Holendrami? Spokojnie, na następnym urlopie, będzie okazja poznać osoby z innych krajów.

Nie tylko nurkujesz z obcokrajowcami, jest to również szansa na nowe przyjaźnie, które prędzej czy później zaowocują wyjazdami do innych krajów. Poznałeś kogoś z Finlandii? No to jest już motyw wy tam wyjechać na nurkowanie.

Przerwa powierzchniowa… nofly mode

Minimum 24h przed planowanym odlotem do domu poświęcisz na przerwę powierzchniową. Twój komputer już dawno oznajmił, że nie możesz teraz lecieć. Czyli wreszcie wolne… możesz na spokojnie pozwiedzać hotel i okolice. To ten moment, gdy siedzisz smutny w holu hotelowym (tu pewno będzie darmowy internet) i żałujesz, że nurkowanie już się skończyło.

Spokojnie, siedząc w holu masz super możliwość pomyśleć, gdzie polecisz na kolejny wyjazd. To przecież, nie jest jedyny moment, gdy będzie okazja wybrać się na nurkowanie.

SZUKASZ WYJAZDÓW NURKOWYCH?

Świetnie trafiłeś/trafiłaś! Nurek Amator, organizuje małe niszowe wyjazdy do Egiptu, na Teneryfę, Bali oraz w inne zakątki świata. Wybieramy tylko sprawdzone miejsca, centra nurkowe, które znamy oraz sami tam nurkowaliśmy.

Nie znajdziesz u nas wyjazdów dla większych grup niż 10-12 osób. Dodatkowo nurkujecie z opiekunem grupy, który wciąż jest z Wami nad i pod wodą. Dbamy by nie zabrakło atrakcji dla osób, z różnym doświadczeniem. Nie ważne, czy masz OWD czy AOWD, zawsze masz gwarancję fajnego nurkowania.

Mamy ponad 3100 osób w naszej nurkowej grupie! Dołącz do grupy Facebook


.

Napisane przez Nurek Amator

Marcin Ożarek (vel. NUREK AMATOR):. z nurkowaniem związany od 2017 roku. Od samego początku, zakochany w tej dyscyplinie "duchowego odprężenia". Miłośnik naturalnej przyrody oraz podróżnik nurkowy.

Co myślisz?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wywiad z Ali Bin Thalith – Podwodnym Fotografem

Octopus w konfiguracji rekreacyjnej