w

Ocean Plan – udane testy podwodnego systemu komunikacji i nawigacji

Firma Ocean Plan przeprowadziła udane testy podwodnego systemu komunikacji i nawigacji dla nurków. System można wykorzystać w szerokich zastosowaniach podczas nurkowania technicznego oraz ratowniczego. 12 listopada 2021 firma Ocean Plan udała się do chińskiej jaskini Guangxi Du’an, aby przetestować system podczas nurkowania jaskiniowego.

Ocean Plan prezentuje nawigację podwodną i system komunikacji

Ocean Plan – nawigacja i komunikacja dla nurka

Miejsce to cieszy się dobrą reputacją wśród miłośników nurkowania jaskiniowego ze względu na doskonałą przejrzystość wody, wspaniałą sieć korytarzy i dużą głębokość.

Testy podwodnego systemu komunikacji i nawigacji pomogły zwiększyć bezpieczeństwo nurkowania i poprawić jego efektywność. Jednocześnie system pozwolił na komunikację pomiędzy wsparciem powierzchniowego a nurkami.

Ocean Plan przeprowadza testy Podwodnego Systemu Komunikacji i Nawigacji

Ocean Plan przeprowadza testy Podwodnego Systemu Komunikacji i Nawigacji

W wąskiej jaskini znajdują się stałe przeszkody, takie jak stalaktyty i stalagmity, które stanowią poważne wyzwanie techniczne dla produktów podwodnej komunikacji i są doskonałym testem dla Navygator Pro.

Podczas nurkowania pozycjonowanie w czasie rzeczywistym, podwodna nawigacja 3D, alarm SOS, ostrzeganie o nieprawidłowym stanie nurka, podwodne wysyłanie i odbieranie wiadomości tekstowych i inne funkcje Navygator Pro działały prawidłowo.

Nurkowie zeszli na głębokość 72m z Navygator Pro

Nurkowie nosili urządzenie Navygator Pro przymocowane do ramienia lub butli z gazem i dotarli z nim na głębokość 72 metrów.

Wsparcie powierzchniowe nurkowania może korzystać z Control Center

Wsparcie powierzchniowe nurkowania może korzystać z Control Center

Control Center umożliwia kontakt z nurkami i nadzorowanie ich poczynań poprzez wsparcie powierzchniowe.

Na miejscu zostało potwierdzone, że Control Center może prawidłowo śledzić pozycję nurków pod wodą, nawigację 3D, pozwala na odbieranie alarmów SOS, a także odbieranie i wysyłanie wiadomości tekstowych.

W sezonie 2022 przeprowadzane są kolejne nurkowania techniczne w tym jaskiniowe. System jest unowocześniany i poddawany ulepszeniom w celu zapewnienia najbezpieczniejszego i niezawodnego wsparcia podczas trudnych nurkowań.

Odwiedź on-line Ocean Plan: http://en.oceanplan.cn/

Interesujesz się nurkowaniem? Dołącz do naszej grupy Facebook


.

Napisane przez Nurek Amator

Marcin Ożarek (vel. NUREK AMATOR):. z nurkowaniem związany od 2017 roku. Od samego początku, zakochany w tej dyscyplinie "duchowego odprężenia". Miłośnik naturalnej przyrody oraz podróżnik nurkowy.

Co myślisz?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nurkowanie na wraku SS Yongala w Australii

Zapraszamy na: BALTICTECH Diving Conference 2022

Zapraszamy na BALTICTECH Diving Conference 2022