w

Pasek do maski – obowiązkowy gadżet dla każdego nurka

Jest obowiązkowe wyposażenie każdego nurka. Obok mokrego lub suchego skafandra, balastu, maski są jeszcze drobne dodatki, które ułatwiają życie. Dziś opowiemy o jednym kluczowym elemencie wyposażenia.

Neoprenowy pasek do maski

Większość masek w standardzie oferowany jest z paskiem gumowym. Różnym systemem mocowania oraz o różnej jakości i wygodzie pasku. Jednak 9 na 10 masek w standardzie nie posiada paska neoprenowego.

Jest to niesamowicie przydatny gadżet. Pomaga w idealnym dobraniu dopasowania maski oraz zwiększa wygodę korzystania. Szczególnie podczas długich nurkowań technicznych warto być pewnym prawidłowego zabezpieczenia maski, mieć większy komfort i zniwelować przypadkowe poluzowanie pasków.

Ostatnio nurkując podczas ściągania maski doszło do przesunięcia (poluzowania) paska maski. Czyli stajemy przed wyzwaniem jakim jest ponowne ustawienie pasków w masce. Niby drobnostka, ale gdy jesteś zmarznięty lub nie masz czasu na grzebanie lepiej mieć stałe ustawienie.

Pasek do maski to średnio koszt 30-50zł w zależności od producenta. Warto jednak posiadać ten dodatek przy naszej masce.

Z dobrym dopasowaniem maski walczyliśmy bardzo mocno. Opisaliśmy ww. problem w teście Hollis’a M1:

Test maski Hollis M1

Mamy ponad 3100 osób w naszej nurkowej grupie! Dołącz do grupy Facebook


.

Napisane przez Nurek Amator

Marcin Ożarek (vel. NUREK AMATOR):. z nurkowaniem związany od 2017 roku. Od samego początku, zakochany w tej dyscyplinie "duchowego odprężenia". Miłośnik naturalnej przyrody oraz podróżnik nurkowy.

Co myślisz?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zanurz się i poznaj tajemnice wraków z Bałtyku

Automat Oddechowy – tani czy drogi?