w

Solarne zegarki SEIKO dla nurków

Zegarki SEIKO od dawna goszczą na rękach nurków. Ale nie wszyscy wiedzą, że obok dobrze znanych konstrukcji z mechanizmem kwarcowym oraz automatycznym firma oferuje zegarki kwarcowe z zasilaniem solarnym (słonecznym). Dziś przedstawimy kilka ciekawych modeli z napędem słonecznym.

Kilka słów o mechanizmie solarnym

Jak działa właściwie mechanizm solarny? Zasada działania jest bardzo prosta. Zegarek został wyposażony w mechanizm kwarcowy napędzany akumulatorem oraz pod tarczą zegarka znajduje się mini panel słoneczny. To dzięki temu małemu panelowi słonecznemu, możemy naładować akumulator w zegarku.

Mechanizm Solarny firmy SEIKO może pracować do 10 miesięcy bez ładowania. Wystawienie zegarka na działanie każdego źródła światła (czy to słońca czy światła sztucznego) ładuje akumulator. Po pełnym naładowaniu znów, możemy przebywać w ciemnościach przez kolejne 10 miesięcy bez potrzeby ładowania.

Solarne Divery od SEIKO

Oto kilka ciekawych modeli solarnych z przeznaczeniem dla nurków. Przedstawiamy najciekawsze modele znalezione w katalogu SEIKO. Po opisy techniczne zapraszamy do dystrybutorów i reseilerów marki.

SEIKO Prospex PADI / model SNE435P1

Model wykonany specjalnie dla PADI. Oczywiście solarny mechanizm i wodoodporny do 200m głębokości.

SEIKO Prospex Dives 200m / model SNE497P1

Solarny zegarek w dość fajnym połączeniu stali oraz plastiku. Bardzo fajna i ciekawa stylistyka modelu Divers.

SEIKO Prospex w wersji chrono / model SSC675P1

Solarny chronograf? Oczywiście również w serii Divers czyli do 200m głębokości. Mechanizm solarny.

SEIKO Prospex PADI Chrono / model SSC663P1

W serii wykonanych dla PADI jest również model Solarny Chrono.

SEIKO Prospex “Save The Ocean” 2019 / model SSC701P1

Najnowsza odsłona na sezon 2019 serii “Save The Ocean” z której sprzedaży, część zysku jest przekazana na badania morskie oraz ochronę wód.

Jeśli zainteresowały Ciebie zegarki SEIKO przeznaczone dla nurków, oto kótrka historia powstania serii zegarków nurkowych SEIKO: https://www.seikowatches.com/global-en/products/prospex/special/historyofdiverswatches/

Mamy ponad 3100 osób w naszej nurkowej grupie! Dołącz do grupy Facebook


.

Napisane przez Nurek Amator

Marcin Ożarek (vel. NUREK AMATOR):. z nurkowaniem związany od 2017 roku. Od samego początku, zakochany w tej dyscyplinie "duchowego odprężenia". Miłośnik naturalnej przyrody oraz podróżnik nurkowy.

Co myślisz?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Oświetlenie do podwodnego VIDEO i FOTO

Malediwy – nurkowanie rekreacyjne