w

Zegarki sportowe a kondycja nurka

O zegarkach sportowych mówi się wiele. Pierwszy raz o zastosowaniu zegarka sportowego w nurkowaniu dowiedzieliśmy się z prelekcji Michała Kosuta nt. bycia FIT. A potem przyszła tylko fascynacja i uzależnienie.

Nasza przygoda z zegarkami sportowymi

Wszystko zaczęło się od pamiętnego spotkania podczas prelekcji z Michałem Kosutem. Pokazał swoje wyniki wysiłkowe oraz wskazał jak zegarek działa u niego. Następnego dnia szybki wypad do sklepu i kupione dwa zegarki sportowe.

Teraz pewno część czytelników, zastanowi się nad dwiema sprawami – czy potrzebny jest mi zegarek sportowy i ja wpłynie on na moje życie. A te dwa pytania wiążą się ze sobą bardzo mocno.

Czy potrzebuje zegarek sportowy?

Jeśli poważnie myślisz o swojej kondycji, chcesz prowadzić zdrowy tryb życia oraz myślisz o ćwiczeniach fizycznych to odpowiedź brzmi TAK Potrzebujesz.

Po wprowadzeniu zegarka sportowego do naszego życia wiele się zmieniło. Po pierwsze mamy świetny motywator do ćwiczeń i pobijania swoich osiągnięć. Każdego dnia ścigamy się kto zrobi więcej kroków czy pokona więcej pięter. Czasem wychodzisz na spacer tylko po to by nabić kroki na zegarek.

Jak zmieni się Twoje życie?

Jeśli jesteś leniuchem jak my lub masz dużo obowiązków w pracy, to zegarek będzie motywował do działania i samorozwoju. Czy to w pokonywaniu liczby kroków, czy podczas biegania albo w ćwiczeniach fitness.

Oczywiście, będzie on również śledził fazy snu, stres, zmęczenie, spalanie kalorii i milion innych danych, których pewno nie użyjesz. Ale to jest właśnie podstawa magii tego urządzenia. Zbiera dane, które możesz analizować z dnia na dzień czy miesiąca na miesiąc. Poznasz jak zmieniają się Twoje nawyki w sporcie czy czas, który spędzasz na konkretne ćwiczenia.

Ten gadżet lubimy za

  • śledzenie naszego dnia i nocy
  • analizę danych
  • nadzór nad stresem
  • pomoc w realizacji sportowych celów
  • motywator do ćwiczeń
  • i wiele, wiele więcej…

Fitness a nurkowanie

O tematyce fitnessu w programie ćwiczeń dla nurków na pewno jeszcze napiszemy nie raz. Sami korzystamy z trenerów personalnych by rozwijać się fizycznie. Oczywiście, niesamowicie pomaga to nam w nurkowaniu.

Pojedynczą butlę na plecy, to już nie problem zabrać. Skomplikowane wejścia do wody, nie są już tak straszne. No i wychodząc z akwenu, nie porzucamy na brzegu sprzętu. Każdy z nas znajdzie dla siebie odpowiednie ćwiczenia, które pomogą w nurkowaniu.

Zmniejszając zmęczenie, zwiększając wydolność ciała ograniczamy również możliwość wystąpienia paniki czy niepokoju. Gdy jesteśmy w dobrej kondycji, to również nurkowanie nie jest dla nas takim wysiłkiem.

Oczywiście o zdrowym trybie życia nie będziemy tu pisać. Ale fakt, faktem patrząc te kilka miesięcy wstecz, od kiedy mamy zegarki sportowe żyjemy zupełnie inaczej, lepiej!

Dane zbierane przez zegarek sportowy, zależą od modelu. Artykuł powstał na bazie doświadczeń z naszymi zegarkami sportowymi. Przed zakupem, należy samemu sprawdzić jakie udogodnienia oferuje oraz informacje zbiera dany model zegarka. Publikacja powstała w celu zachęcenia do rozwoju fizycznego a nie w celach handlowych czy reklamowych.

Mamy ponad 3100 osób w naszej nurkowej grupie! Dołącz do grupy Facebook


.

Napisane przez Nurek Amator

Marcin Ożarek (vel. NUREK AMATOR):. z nurkowaniem związany od 2017 roku. Od samego początku, zakochany w tej dyscyplinie "duchowego odprężenia". Miłośnik naturalnej przyrody oraz podróżnik nurkowy.

Co myślisz?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Halcyon Multi-Tool

Paralenz Vaquita – nowa kamera dla nurków