w

Awaria BCD : Nurkowanie z jedną butlą

Awaria BCD : Nurkowanie z jedną butlą. Odpowiednie przygotowanie, wyważenie oraz działanie potrzebne do bezpiecznego nurkowania z pojedynczą butlą. Co się stanie, gdy nawali nam jacket lub skrzydło pod wodą, podczas nurkowania z pojedynczą butlą nurkową.

Nurkowanie rekreacyjne a awaria worka wypornościowego

Podstawowa konfiguracja nurka rekreacyjnego (najpopularniejszy zestaw), to butla 11,1 litra + jacket lub skrzydło. W przypadku awarii ważne jest odpowiednie zachowanie oraz współpraca z naszym partnerem nurkowym.

W przypadku całkowitej awarii BCD, ten film dowodzi, dlaczego należy prawidłowo być wyważonym. Jak właściwe wyważenie nurka wpływa na bezpieczeństwo pod wodą.

Pamiętaj o bezpieczeństwie! Nurkując rekreacyjnie nurkuj jedynie z partnerem lub jeszcze lepiej w grupie nurków. Więcej o nurkowaniu i podstawach bezpieczeństwa pod wodą znajdziecie w innych materiałach na stronie Nurek Amator.

Mamy ponad 3100 osób w naszej nurkowej grupie! Dołącz do grupy Facebook


.

Napisane przez Nurek Amator

Marcin Ożarek (vel. NUREK AMATOR):. z nurkowaniem związany od 2017 roku. Od samego początku, zakochany w tej dyscyplinie "duchowego odprężenia". Miłośnik naturalnej przyrody oraz podróżnik nurkowy.

Co myślisz?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Apeks XL4 Ocea Mint

Apeks XL4 Ocea Mint – regulator w pięknej mięcie

Accu Typ 9 - czy jesteś gotowy do lotu?

Accu Typ 9 – czy jesteś gotowy do lotu?