w

BCD – Tusa Liberator nowy model w 2018

Jeden z topowych modeli Jacketu od firmy Tusa czyli dobrze znany i ceniony Liberator otrzymuje nowy wygląd, poprawiony design na sezon 2018. W sprzedaży nowe BCD już od kwietnia 2018 roku.

Tusa Liberator – model 2018

Liberator to bardzo popularny model jacketu. Jest wytrzymały, pozwala na swobodne i wygodne nurkowanie. To już dobrze znany zawodnik w centrach nurkowych i szkołach nurkowania. Tym razem marka Tusa postanowiła przygotować zmiany w modelu na sezon 2018.

Liberator BC0103B (nazwa robocza) to nowoczesne BCD ze zintegrowanym systemem balastowym. Powłoka zewnętrzna to 500 Denier Cordura a środek został zrobiony z 420D Nylon. Cały jacket wyposażony w wytrzymały i niezawodny inflator.

Zmianom została również poddana cała uprząż zintegrowana z BCD. Ma teraz oferować jeszcze lepszy komfort używania oraz bezpieczeństwo. Odświeżony jacket posiada dwie zapinane kieszenie, trzy zawory upustowe 4 D-ringi w czym jeden ze stali nierdzewnej oraz nowy ulepszony system balastowy.

Kilka nowych technologii wykorzystanych w Liberatorze:

AWLS III (Advanced Weight Loading System III) – zawansowany system zintegrowanego balastu. Poprawiona łatwość ładowania kieszeni balastowych oraz poddana zmianom system zatrzasku i zrzucania balastu.

Ultimate Stabilizing Harness (USH) – nowa zintegrowana uprząż, to jeszcze większa wygoda i bezpieczeństwo. W nowym systemie podobno wyeliminowano możliwość przemieszczenia się jacketu z butlą na boki. Jeszcze lepsze spasowanie z ciałem nurka i neutralność całego systemu.

RiteTite Buckle – nowy system klamer oraz poprawiony komfort dopasowania ustawień pasków.

Dane dodatkowe:

  • dostępny w rozmiarach XS, S, M, L, XL
  • 500D Cordura / 420D Nylon
  • waga: 3,2kg (XS) – 3,5kg (XL)
  • dostępny od kwietnia 2018

Podsumowanie

W codziennym rekreacyjnym nurkowaniu mieliśmy przyjemność nurkować w starszych modelach Liberatora. Są one bardzo popularną marką na wyposażeniu centrów nurkowych. Nurkuje się w nich wygodnie a noszenie większej ilości balastu nie sprawia problemu. Jacket jest wygodny i bardzo uniwersalny.

Interesujesz się nurkowaniem? Dołącz do naszej grupy Facebook


.

Napisane przez Nurek Amator

Marcin Ożarek (vel. NUREK AMATOR):. z nurkowaniem związany od 2017 roku. Od samego początku, zakochany w tej dyscyplinie "duchowego odprężenia". Miłośnik naturalnej przyrody oraz podróżnik nurkowy.

Co myślisz?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Freediving w opuszczonej kopalni

Płetwy Oceanic Manta Ray dostępne w wielu kolorach