w

Co robić podczas przystanku bezpieczeństwa?

Przystanku bezpieczeństwa nie można opuszczać. Jak sama nazwa wskazuje – przystanek ten robimy dla naszego bezpieczeństwa. Oczywiście przystanek bezpieczeństwa nie musi być nudnym zajęciem. Zebraliśmy dla was kilka pomysłów na to jak spędzić przystanek bezpieczeństwa i się nie nudzić.

Przystanek bezpieczeństwa, to również fajne miejsce do robienia zdjęć.

Ćwiczenia, ćwiczenia, ćwiczenia

Podczas przystanku bezpieczeństwa warto sobie ćwiczyć, te elementy z którymi mamy problemy. Dotyczy to nie tylko początkujących nurków, ale również zaawansowani mogą sobie przypomnieć i poćwiczyć elementy, które mogli już zapomnieć.

  1. Ćwiczymy pływalność – neutralna pływalność to naprawdę istotna umiejętność dla każdego nurka. Szczególnie osoby początkujące mogą poświęcić czas na przystanku bezpieczeństwa na naukę utrzymywania się w bezruchu na stałej głębokości. Na początku dobrze jest robić przystanek bezpieczeństwa przy linie opustowej albo przy szpulce bojki. Jeśli nie ma punktu odniesienia można posłużyć się komputerem, który dokładnie wskaże nam głębokość.
  2. Ćwiczenia z maską – czyli zaczynamy od zalania i oczyszczenia maski by w pewnym momencie bawić się w ściąganie i zakładanie maski. Możecie pójść z buddy dalej i będąc w toni na przystanku wymienić się maskami pod wodą.
  3. Puszczanie bojki – nie tylko ćwiczysz sobie puszczanie bojki będąc na przystanku, dodatkowo pokazujesz, że jesteś świadomym nurkiem, który profesjonalnie oznacza miejsce swojego wyjścia.
  4. Inne ćwiczenia – czy to odnajdywanie automatu, zabawa z BCD, zmiana płetw z jednej nogi na inną. Ciekawych ćwiczeń, które możecie wykonywać jest naprawdę dużo. Wszystko zależy od waszego wyszkolenia oraz pomysłu.

Zabawa i odpoczynek

Nic nie zabrania zabawy i odrobiny śmiechu pod wodą. Czasem można fajnie spędzić czas grając w proste gry, możliwe do wykonania pod wodą. Oto kilka pomysłów na zabawę:

  1. Gramy w gry – czy kółko i krzyżyk albo papier, kamień nożyce. Wszystko co pomoże zabić czas podczas przystanku bezpieczeństwa jest mile widziane.
  2. Robimy zdjęcia i filmy podwodne – podczas przystanku bezpieczeństwa zrobiliśmy naprawdę świetne zdjęcia i sporo ujęć video podwodnego życia. Na 5 metrach jest dużo światła oraz pełno życia.
  3. Zwiedzanie – często głębokość 5m jest głębokością przy dnie. Możecie w tym czasie dalej nurkować w obrębie miejsca, w którym chcecie wyjść. Szkoda marnować czas na siedzenie w jednym miejscu zawsze jest coś ciekawego do obejrzenia.
  4. Zbieranie śmieci – gdy już się włóczycie, warto poszukać śmieci zalegających na dnie. Możecie zrobić sobie mini konkurs, kto zbierze więcej śmieci. Dodatkowo pomożecie w ochronie środowiska oraz zrobicie dobry uczynek.

Macie inne pomysły na spędzanie czasu podczas przystanku bezpieczeństwa? Dajcie nam znać w komentarzu, co warto robić pod wodą!

Interesujesz się nurkowaniem? Dołącz do naszej grupy Facebook


.

Napisane przez Nurek Amator

Marcin Ożarek (vel. NUREK AMATOR):. z nurkowaniem związany od 2017 roku. Od samego początku, zakochany w tej dyscyplinie "duchowego odprężenia". Miłośnik naturalnej przyrody oraz podróżnik nurkowy.

Co myślisz?

2 komentarze

Dodaj odpowiedź
  1. Tak, ten film i inne publikacje braliśmy pod uwagę podczas spisywania, tego co można robić na przystanku bezpieczeństwa. Taka sama kolejność przypadkowa, nie zamierzona.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

107 Znaków nurkowych czyli podwodny język migowy

Recenzja komputera nurkowego Garmin Descent MK1