w

Co w uszach piszczy? – mini-relacja

Dnia 13 lutego 2019, odbyła się bardzo ciekawa prelekcja pt. “Co w uszach piszczy?”, którą prowadził Michał Kosut / Padi Regional Manager. Było wyśmienicie!

Co w uszach piszczy?

Podczas prelekcji dowiedzieliśmy się odrobinę więcej o problemach z uszami u nurków. O wszystkich możliwych zagrożeniach oraz jak im zapobiegać czy minimalizować występowanie problemu. Ci, którzy mieli już problem z uszami dobrze wiedzą, że nie jest to nic przyjemnego. A niestety statystycznie 65% nurków miało, ma lub będzie mieć problemy z uszami.

Dowiedzieliśmy się sporo o budowie, o tym, gdzie jest “wąskie gardło” i jakie przyzwyczajenia mogą prowadzić do dużych problemów.

Jeśli nie mamy częstych zapaleń ucha lub innych “usznych” problemów, nie przywiązujemy zwykle tak wielkiej uwagi do uszu. Oczywiście czapka, zawsze na głowie nurka jest, ale to nie rozwiązuje problemu.

Na wykład pojawiło się ponad 40 osób, ale organizatorzy zadbali o to, by każdy mógł znaleźć miejsce siedzące.

Standardy – spotkanie PADI PRO

W drugiej części programu w ramach PADI PRO (dla instruktorów i divemasterów) rozmawialiśmy o standardach wydobywania nieprzytomnego nurka. Najnowsze badania, wytyczne oraz drobne zmiany.

Dyskusja się naprawdę rozwinęła, wymiana opinii, obalanie mitów, pokazywanie najnowszych wytycznych. Świetna sprawa! Jak zawsze spotkania z Michałem są niesamowicie ciekawe.

Będziemy informowali, o przyszłych eventach z serii spotkań z PADI (oraz oczywiście Michałem Kosutem) w Poznaniu.

Podziękowania dla Centrum Nurkowego Płetwal Poznań (http://pletwal-poznan.pl), za współorganizacje wyśmienitego spotkania w niesamowitym towarzystwie! Jak zawsze zachęcamy do zaglądania do Płetwala, gdzie co jakiś czas ciekawe spotkania nurkowe.

Fotografia grupowa: Źródło CN PŁETWAL POZNAŃ

Mamy ponad 3100 osób w naszej nurkowej grupie! Dołącz do grupy Facebook


.

Napisane przez Nurek Amator

Marcin Ożarek (vel. NUREK AMATOR):. z nurkowaniem związany od 2017 roku. Od samego początku, zakochany w tej dyscyplinie "duchowego odprężenia". Miłośnik naturalnej przyrody oraz podróżnik nurkowy.

Co myślisz?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Na jednym wdechu dookoła świata – freediving

Uwaga jesteś za daleko – system partnerski w nurkowaniu