w

Czy warto zapisać się do ScubaEarth?

Jeśli przeglądasz pierwszy raz swój podręcznik PADI OWD, znajdziesz zachętę do zajrzenia na stronę ScubaEarth. Jest to międzynarodowy portal fanów nurkowania dostarczony przez PADI dla nurków. Dziś opowiemy wam o naszych doświadczeniach z platformą.

Dlaczego warto być na ScubaEarth?

Jest to oficjalny serwis PADI. Ten fakt jest ważnym elementem jeśli zdajesz kurs wg. standardów PADI. Rejestracja jest zupełnie darmowa. Po jej przeprowadzeniu dostajesz dostęp do międzynarodowej społeczności płetwonurków.

Są szanse, że inny nurek z twojej okolicy posiadający certyfikat PADI jest zarejestrowany na ScubaEarth. Również i my jesteśmy na ScubaEarth gdzie nas znajdziesz.

Mamy nadzieję, iż serwis będzie się rozwijał i oferował coraz więcej społecznościowych rozwiązań dla nurków. Liczymy, że w przyszłości serwis będzie prężnym miejscem.

Co otrzymujesz będąc członkiem?

Jest kilka elementów, które sprawiają, iż warto się zarejestrować na ScubaEarth. Oto kilka z nich, które odkryliśmy po rejestracji. A jest na pewno więcej ciekawych sposobów zastosowania platformy.

 • Dostęp do swojego spisu specjalizacji PADI — jeśli robisz wiele specjalizacji, czasem trudno zapamiętać wszystkie, teraz możesz zobaczyć jakie szkolenia i kursy PADI masz zrobione.
 • Log sprzętu do nurkowania — spis sprzętu jaki posiadasz, kiedy został zakupiony oraz do kiedy jest gwarancja na sprzęt. Pomaga podczas planowania okresowych serwisów.
 • Wirtualny Log Nurkowania — jeśli nurkujesz to prawdopodobnie wypełniasz LogBook. Na ScubaEarth możesz prowadzić wirtualny logbook, który pomoże w utrzymaniu porządku w swojej historii wypraw i doświadczenia.
 • Wyszukiwarka miejsc wartych zwiedzenia pod wodą — wyszukiwarka najciekawszych miejsc do nurkowania. Pomocne podczas planowania wyjazdów i wakacji jeśli chcesz ponurkować.
 • Wyszukiwarka baz (centrum nurkowych) i sklepów PADI — czyli zawsze wiesz gdzie możesz skorzystać z bazy PADI podczas nurkowania.
 • Wyszukiwarka innych nurków z okolicy — jeśli szukasz płetwonurka możesz znaleźć go często również na ScubaEarth. Niestety nie działa to błyskawicznie i nie ma prostego przepisu na dodawanie znajomych (my nie znaleźliśmy).

Czemu nie warto się rejestrować?

Oczywiście zawsze jest “ale” jeśli chodzi o każde internetowe społeczności nurkowe. Ze ScubaEarth jest tak samo. Im dłużej przeglądasz platformę niestety tym bardziej jesteś nią rozczarowany.

Niestety platforma nie jest zbyt rozbudowana w celu budowy społeczności nurkowej. Trochę chaotycznie przeglądasz części serwisu nie posiadając żadnych sensownych połączeń pomiędzy jej elementami.

Oczywiście możesz prowadzić logi posiadanego sprzętu i nurkowań, ale to jest standard oferowany przez większość portali tego typu.

Pierwsze nadzieje, które mamy zderzają się rzeczywistością sprawiając, że nie zawsze ScubaEarth będzie polecaną i dobrze działającą platformą właśnie dla Ciebie. Oto najważniejsze bolączki i rozczarowania.

 • Brak miejscówek w Polsce — na mapie polecanych miejscówek do nurkowania nie występuje Polska. A mamy wiele ciekawych miejsc dla początkujących i zaawansowanych nurków, którymi warto się podzielić.
 • Wyszukiwarka nurków jest ułomna — sporo się trzeba namęczyć by znaleźć znajomego nurka a znalezienie nieznajomego będzie wręcz niemożliwe.
 • Słabo działający lub nie działający system kontaktu — no chcesz do kogoś coś napisać, nigdy nie wiesz czy udało się wysłać wiadomość. Nie ma czatu nie ma też specjalnie sposobu “współdzielenia” się doświadczeniami i wiedzą.
 • Piekielnie wolna platforma — nigdy nie wiesz czy strona się zawiesiła czy może jeszcze przetwarza Twoje zapytanie.
 • Nie wiadomo jaka przyszłość — jak na razie nie jest to miejsce godne polecenia dla zaawansowanych nurków. Też nie wiadomo czy PADI naprawi niedociągnięcia i stworzy miejsce warte częstego odwiedzania.

Video Reklama platformy ScubaEarth

Odwiedź ScubaEarth: https://www.scubaearth.com

Podsumowanie

Oto krótkie podsumowanie ww. serwisu oczami nowej osoby przeszukującej strony ScubaEarth.

Podsumowanie ScubaEarth
 • Log Nurkowania
 • Log Sprzętu
 • Wyszukiwarka Miejsc
 • Wyszukiwarka Nurków
 • Przydatność Platformy
 • Łatwość Obsługi
3.3

Opinia

Fajne miejsce na początek przygody z PADI OWD. Wyszukiwarka nurków jest toporna a liczba miejscówek do nurkowania bardzo mała. W Polsce nie znajdziecie, żadnego miejsca do nurkowania w wyszukiwarce a szkoda, tyle mamy świetnych miejsc. Serwis niestety nie jest łatwy w obsłudze. Nie działa on również tak ekspresowo jak się by oczekiwało po stronach tego typu. Dla Amatorów warto czasem zajrzeć, napewno nie będzie wyborem Zaawansowanych nurków.

Interesujesz się nurkowaniem? Dołącz do naszej grupy Facebook


.

Napisane przez Nurek Amator

Marcin Ożarek (vel. NUREK AMATOR):. z nurkowaniem związany od 2017 roku. Od samego początku, zakochany w tej dyscyplinie "duchowego odprężenia". Miłośnik naturalnej przyrody oraz podróżnik nurkowy.

Co myślisz?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pierwsza maska do nurkowania

Co wybrać – Jacket czy Skrzydło?