w

Deep Dive Dubai – najgłębszy basen świata

Dubaj zrobił to ponownie! W Dubaju właśnie otwarto najgłębszy basen na świecie. Basen w Deep Dive Dubai został zweryfikowany przez Guinness World Records jako najgłębszy na świecie basen do nurkowania o głębokości 60,02 metra i mieszczący 14 milionów litrów wody.

Deep Dive Dubai znajduje się w Nad Al Sheba i jest odpowiednikiem sześciu basenów olimpijskich.

Deep Dive Dubai

Miejsce to będzie również siedzibą największego podwodnego studia filmowego w regionie, wraz z montażownią mediów i ścianą wideo. Nowe miejsce jest idealne dla entuzjastów mediów społecznościowych, ponieważ nurkowie będą mogli odkrywać podwodny świat zwiedzając opuszczoną ulicę, mieszkanie czy garaż. A to nie wszystko!

Wśród cech basenu o głębokości 60 m znajdują się dwa podwodne habitaty z suchą komorą na 6 i 21 metrów, 56 kamer podwodnych obejmujących wszystkie kąty basenu, a także zaawansowane systemy nagłośnienia i nastrojowego oświetlenia.

Interesujesz się nurkowaniem? Dołącz do naszej grupy Facebook


.

Napisane przez Nurek Amator

Marcin Ożarek (vel. NUREK AMATOR):. z nurkowaniem związany od 2017 roku. Od samego początku, zakochany w tej dyscyplinie "duchowego odprężenia". Miłośnik naturalnej przyrody oraz podróżnik nurkowy.

Co myślisz?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Jakie są najważniejsze umiejętności w nurkowaniu?

Bliskie spotkanie z rekinami – Ambasadorzy rekinów