w

Jakie są najważniejsze umiejętności w nurkowaniu?

Jakie umiejętności nurkowe są kluczowe pod wodą? – Federacja ISE o podstawach nurkowania, oraz o tym, co sprawia, że nurkowanie jest udane oraz przede wszystkim bezpieczne.

Najważniejsza umiejętność w nurkowaniu

Przede wszystkim, musisz się dobrze czuć w wodzie i mieć dobrą pływalność. Jeśli źle się czujesz pod wodą to nie będziesz nigdy dobrym nurkiem. Oczywiście to wszystko zależy też od naszego doświadczenia.

Jak zawsze, najważniejszą umiejętnością jest dobry trym oraz pływalność. Również ważne jest, aby posiadać odpowiednie doświadczenie w zakresie poprawnego korzystania ze sprzętu nurkowego. Im lepiej i swobodniej będziemy czuli się pod wodą, tym łatwiej będą nam przychodzić trudniejsze nurkowania i ćwiczenia.

W nurkowaniu nie stoimy w miejscu, podczas każdego nurkowania uczymy się czegoś nowego i zdobywamy jeszcze większe doświadczenie.

Opanowanie i umiejętności pod wodą

Bez właściwych umiejętności nasze nurkowanie nie będzie nigdy przyjemne i bezpieczne. Pływalność jest podstawą, która tylko pomaga nam w wykonywaniu innych czynności pod wodą.

Również istotna jest sama technika, opanowanie oraz nasze umiejętności, które nabywamy w trakcie nurkowania. Ucząc się nowych rzeczy zwiększamy nasze i innych bezpieczeństwo pod wodą. Chodzi o to, abyśmy potrafili zadbać o siebie i sprostać sytuacjom awaryjnym.

Interesujesz się nurkowaniem? Dołącz do naszej grupy Facebook


.

Napisane przez Nurek Amator

Marcin Ożarek (vel. NUREK AMATOR):. z nurkowaniem związany od 2017 roku. Od samego początku, zakochany w tej dyscyplinie "duchowego odprężenia". Miłośnik naturalnej przyrody oraz podróżnik nurkowy.

Co myślisz?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Suchy skafander z neoprenu czy trilaminatu?

Deep Dive Dubai – najgłębszy basen świata