w

Dive Rite CX1 – nowa latarka ręczna

Najnowsza latarka ręczna od Dive Rite to mała latarka nurkowa zarówno jako główne światło dla nurków rekreacyjnych, jak i backup dla nurków technicznych. A ty jak wykorzystasz 1000 lumenów?

Zbudowana na lata

Dive Rite postawił sobie wysoko poprzeczkę tworząc latarkę CX1. Musiała być niezawodna, mała ale jednocześnie oferować wystarczającą moc. To nigdy nie jest łatwe, zapakować do małej obudowy ledy o mocy 1000 lumenów i barwie światła 6500 kelwinów.

W latarce wykonanej z aluminium zamontowano diodę Cree XM-L2 U4. CX1 pozwala nurkowi wybrać poziom jasności w tryby mocy (wysoki, średni, niski, bardzo niski i stroboskop). Tryby są wybierane za pomocą przycisku magnetycznego z tyłu latarki

Niski poziom naładowania baterii sygnalizowany jest błyskiem co 30 sekund przez około 30 minut. Promień świecenia to 6 stopni, co sprawia, iż jest to świetna latarka backupowa.

Jasność / tryby zasilania / czasy palenia:

  • 1000 lumenów (100%) 3,5 godz
  • 500 lumenów (50%) 7,5 godziny
  • 250 lumenów (25%) 15 godzin
  • 50 lumenów (5%) 75 godzin
  • Maksymalny strob. 1000 lumenów (10% cykl pracy) 35 godzin

Interesujesz się nurkowaniem? Dołącz do naszej grupy Facebook


.

Napisane przez Nurek Amator

Marcin Ożarek (vel. NUREK AMATOR):. z nurkowaniem związany od 2017 roku. Od samego początku, zakochany w tej dyscyplinie "duchowego odprężenia". Miłośnik naturalnej przyrody oraz podróżnik nurkowy.

Co myślisz?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zeagle Covert XT

Jacket vs Skrzydło według GUE