w

Jacket vs Skrzydło według GUE

Porównanie konfiguracji rekreacyjnych Jacket BCD vs Wing BCD przedstawione standardy GUE oraz czemu korzystają, ze skrzydła, a nie jacketu. Jak na naukę i konfigurację wpływa standaryzacja sprzętu nurkowego oraz konfiguracja DIR.

Jacket vs Skrzydło według GUE

Bardzo ciekawy materiał Video od federacji GUE. Czemu warto szkolić od początku, na skrzydle zamiast na jackecie? Chodzi oczywiście o standaryzację oraz o zachowanie jednej konfiguracji stałej przez całą karierę nurkową. Czyli niezależnie czy nurkujesz z jedną butlą, twinem, a nawet w większej liczbie butli.

Nie ważne czy nurkujesz w ciepłych, czy zimnych wodach. Zawsze pozostaje jedna konfiguracja podstawowa typu “Long Hose” (długi wąż). Zmieniamy jedynie worek wypornościowy i montujemy dodatkowy wąż do suchego skafandra i w stałej konfiguracji możemy nurkować w zimnych wodach.

Czym jest DIR?

Nurkowanie – czym jest DIR

Mamy ponad 3100 osób w naszej nurkowej grupie! Dołącz do grupy Facebook


.

Napisane przez Nurek Amator

Marcin Ożarek (vel. NUREK AMATOR):. z nurkowaniem związany od 2017 roku. Od samego początku, zakochany w tej dyscyplinie "duchowego odprężenia". Miłośnik naturalnej przyrody oraz podróżnik nurkowy.

Co myślisz?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dive Rite CX1 – nowa latarka ręczna

GUE – podsumowanie sezonu 2018