w

Eezycut TRILOBITE – Podręczny nóż hakowy

Uniwersalny, niezawodny i bardzo ostry. Tak można napisać o niesamowicie wygodnym urządzeniu tnącym Eezycut od Trilobite. Jest to pierwsze urządzenie tnące, które powinno trafić do osprzętu każdego nurka.

EEZYCUT – obowiązkowy dla nurka

Urządzeń tnących dla nurków jest wiele na rynku. Jedne są duże, inne małe. Jedne naprawdę wygodne pod wodą a inne zbyt toporne. Niektóre nie spełniają dobrze swojej roli a dziś opiszemy wam co warte jest wyboru. Jednym z uniwersalnych i szeroko używanych urządzeń tnących na świecie jest EEZYCUT.

Jest bardzo mały, wygodny w używaniu i tnie liny nawet do 8mm średnicy! Jest naprawdę niezawodnym urządzeniem, które przyda się mieć pod ręką.

Stworzony z wytrzymałego plastiku, z wymiennymi ostrzami (2 w komplecie) mieści się nawet w najmniejszej kieszeni.

Używanie – czy potrzebujesz nóż?

W sezonie 2017 zaplątaliśmy się tylko raz. Ale zaplątanie było naprawdę poważne. Dostaliśmy się w plecionkę wędkarską przytwierdzoną do zatopionego drzewa. Trzeba było się wyplątać a część linki odciąć.

To właśnie dla takich przygód należy mieć minimum jedno urządzenie tnące ze sobą. Oczywiście jako nurkowie, zabieramy wiele urządzeń tnących. Im więcej tym lepiej. Standardowo warto mieć ze sobą 2-3 urządzenia do cięcia linek i innych przeszkód.

EEZYCUT w użyciu

Oto krótki film demonstracyjny pokazujący jak ostrym a przy tym bezpiecznym i poręcznym urządzeniem jest EEZYCUT.

Dzięki swojej małej wadze i wielkości, będzie łatwy do zabrania nawet przez niedoświadczonych nurków (np. podczas kursu OWD). Dodatkowo konstrukcja tego urządzenia sprawia, że jest ono naprawdę bezpieczne dla nurka. Bardzo trudno sobie zrobić krzywdę co już nie jest takie trudne przy normalnym nożu nurkowym.

Co ciekawe urządzenie jest na tyle ostre, że podczas awaryjnej sytuacji można się nim posłużyć np. do rozcięcia suchego skafandra.

Wykorzystywane na świecie przez specjalistów ratowników oraz szerokie grono nurków.

Zobacz stronę producenta: https://eezycut.com/

Odrobina informacji o nożach nurkowych oraz jak wybrać właściwy:

https://nurekamator.pl/jak-wybrac-dobry-noz-do-nurkowania/

Interesujesz się nurkowaniem? Dołącz do naszej grupy Facebook


.

Napisane przez Nurek Amator

Marcin Ożarek (vel. NUREK AMATOR):. z nurkowaniem związany od 2017 roku. Od samego początku, zakochany w tej dyscyplinie "duchowego odprężenia". Miłośnik naturalnej przyrody oraz podróżnik nurkowy.

Co myślisz?

Jeden ping

  1. Pingback:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nurkowanie w Rosji – Dokument

Freediving i nurkowanie techniczne – łączy nas pasja