w

ENOS – system ratunkowy dla nurków

ENOS to nowoczesne urządzenie GPS pomagające w odnalezieniu zgubionych nurków na otwartym morzu. System niezawodny, wodoodporny do 100m i pomocny podczas nurkowań na otwartych wodach.

System ENOS / Copyrights ENOS®

GPS dla zgubionych nurków

Kończymy nurkowanie na morzu czy oceanie. Wynurzamy się i tu nagle okazuje się, że nigdzie nie ma naszej łodzi. Mogło nas znieść, a może łódź musiała zmienić położenie. Co teraz? Czekamy? Nie ma obawy, można skorzystać z systemu ENOS dla nurków.

Niesamowite urządzenie pozwala na lokalizację zagubionych nurków na wodach otwartych. Po aktywowaniu bojki na powierzchni system wywołuje alarm na łodzi oraz podaje nasze dokładne położenie.

Ekran informacyjny systemu ENOS / Copyrights ENOS®

Urządzenie warte uwagi dla wszystkich nurkujących w wodach o silnych prądach oraz w lokalizacjach, w których łatwo o zgubienie się.

Urządzenie ENOS jest certyfikowane do 100m głębokości nurkowania, co daje praktycznie pełne pokrycie dla nurków rekreacyjnych jak również nurków technicznych.

Czemu wybrać ENOS?

  • przenośny, łatwy w użyciu system pomocniczy na powierzchni
  • alarm pojawia się na łodzi już po 15 sekundach od uruchomienia
  • czas 30-90 sekund wystarczy na podanie aktualnych danych GPS włączonej boi
  • prosty sposób wskazania nurków
  • system może działać na każdym rodzaju łodzi bez dodatkowego zasilania

ENOS dla baz nurkowych

System ENOS to świetne rozwiązanie dla baz nurkowych oraz organizatorów nurkowych wycieczek. Dzięki temu rozwiązaniu osoby biorące udział w nurkowaniu mogą czuć się bezpiecznie w sytuacji awaryjnej na powierzchni.

Oficjalna strona: https://www.seareq.de/en

Mamy ponad 3100 osób w naszej nurkowej grupie! Dołącz do grupy Facebook


.

Napisane przez Nurek Amator

Marcin Ożarek (vel. NUREK AMATOR):. z nurkowaniem związany od 2017 roku. Od samego początku, zakochany w tej dyscyplinie "duchowego odprężenia". Miłośnik naturalnej przyrody oraz podróżnik nurkowy.

Co myślisz?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nurkowanie na Arktyce 2018

Hollis 500SE DC7 – prawdopodobnie fajny regulator