w

GARMIN Descent MK1 – nowy zegarek nurkowy

Na rynku pojawił się nowy zegarek nurkowy od marki GARMIN, łączący funkcję smartwatch’a, komputera nurkowego, zegarka sportowego i codziennego analizatora treningów (bieganie, pływanie, fitness, jazda rowerem, wyprawy górskie i dużo więcej).

GARMIN Fenix 5X do nurkowania

Model Descent MK1 bazuje na udanym modelu Fenix 5X. Posiada wszystkie opcje Fenix’a 5X (od zaawansowanego GPS’a po treningi sportowe) a dodatkowo został wyposażony w oprogramowanie komputera nurkowego.

Garmin gwarantuję wytrzymałość do 100m głębokości, czyli praktycznie wszystko co może chcieć nurek rekreacyjny oraz jako backup nawet dla nurków technicznych.

Ciekawa alternatywa dla SUUNTO serii d6i czy DX

Do niedawna głównym  graczem na rynku komputerów nurkowych było SUUNTO ze swoją serią D6i lub DX. Dziś GARMIN wkracza na teren nurków i oferuje dużo więcej dla codziennego użytku poza nurkowaniem. Czyli mamy zawsze ze sobą zegarek nurkowy gdy potrzebujemy ale nie tylko do nurkowania możemy go używać.

Alternatywa w postaci nowego GARMIN’a jest tak ciekawa, że poważnie zastanawiamy się by zakupić zegarek do codziennych treningów oraz pod nurkowania treningowe przed naszymi wyzwaniami w 2018 roku.

Kolorowy wyświetlacz i moc smartfona

Konkurent w podobnej cenie nie zaoferuje tego co GARMIN oferuje w zegarku za 4700zł. Czyli pełna jakość smartfona z dość dobrą żywotnością baterii oraz wyśmienitym kolorowym wyświetlaczem.

Nie zrozumcie nas źle, czarno-białe wyświetlacze ograniczające zużycie baterii które występują w produktach SUUNTO są ok, ale czas takich wyświetlaczy przechodzi do lamusa. Dużo lepiej nurkuje się posiadając kolorowy wyświetlacz informujący nas o istotnych sprawach różnymi kolorami.

Nurkowanie a trening sportowca

Jeśli nurkujecie w celach powiedzmy “zawodowych” czy “wyczynowych” to wiecie, że samym nurkowaniem nurek nie żyje. Dochodzą treningi siłowe, fitness, biegi czasem rower albo wyprawy górskie. Z Descent MK1 nie będzie potrzeby zmienić zegarku z nurkowego na inny. Dodatkowo wbudowany pulsometr również działa pod wodą.

Nurkujesz w suchym skafandrze? Nie ma problemu, możesz GARMIN’a sparować z pomiarem tętna mierzonym z klatki piersiowej.

Krótka reklama pokazująca jak działa GARMIN Descent MK1

Dane techniczne

Czyli ten element, na który zwracamy uwagę kupując zegarki sportowe. Oto kilka podstawowych danych technicznych nowego GARMIN Descent MK1

 • Kompletny komputer nurkowy
 • Pracuje w trybach single-gas, multi-gas, gauge oraz apnea diving
 • Zapis Logów do 10,000 nurkowań
 • Monitor tętna w zegarku
 • Całodzienny traker aktywności
 • 3-axis compass, gyroscope, barometric altimeter
 • GPS +GLONASS
 • Bluetooth® Smart, ANT+®, Wi-Fi®

Bateria wystarczy na:

 • 19 dni w trybie zegarka
 • 10 dni w trybie smartchwatcha
 • 40h nurkowania
 • do 20h w trybie GPS

Poślizg w dostępności

Niestety w Polsce zegarek nie jest jeszcze dostępny. Miał teoretycznie trafić do nas pod koniec roku 2017 aktualnie mówią o pierwszym kwartale 2018.

To troszkę dziwne, skoro w styczniu GARMIN będzie prezentował nowe zegarki i prawdopodobnie będzie poprawiony model Fenix 5X (domysły fanów marki). Jeśli potwierdzą się te podejrzenia, prawdopodobnie zostanie w połowie roku również poprawiona wersja Descent’a o nowy hardware.

Co oznacza, że zakup aktualnej wersji może się mijać z celem. Pożyjemy zobaczymy tak się potoczy los produktów z rodziny Fenix w sezonie 2018.

Mamy ponad 3100 osób w naszej nurkowej grupie! Dołącz do grupy Facebook


.

Napisane przez Nurek Amator

Marcin Ożarek (vel. NUREK AMATOR):. z nurkowaniem związany od 2017 roku. Od samego początku, zakochany w tej dyscyplinie "duchowego odprężenia". Miłośnik naturalnej przyrody oraz podróżnik nurkowy.

Co myślisz?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

200bar.co – pracuj i nurkuj na całym świecie

Pierwsze morsy za nami… ach było super!