w

ISSF czyli International Scuba Schools Federation

Przedstawiając organizację ISSF nie chcemy używać powszechnie stosowanych haseł marketingowych, mających na celu wzbudzić do nas zaufanie. Zachęcamy jedynie do otwarcia się na proponowane przez nas argumenty i do samodzielnej oceny czy nasze podejście do edukacji nurkowej jest proste, rzetelne i przynosi korzyści.

Warte podkreślenia jest również to, że sam trening w ISSF nie jest trudny, a wymaga jedynie otwartego umysłu na logiczne przesłanki i odrobiny chęci do treningu, co odzwierciedla się w szybkości osiąganych umiejętności i tym samym wpływa na bezpieczeństwo i komfort przebywania pod wodą.

Czym wyróżnia się nasz system?

W pierwszej kolejności należy wspomnieć, że zajęcia prowadzone są w grupach maksymalnie 3-4 osobowych, co gwarantuje indywidualne podejście do każdej ze szkolonych osób i lepsze efekty edukacyjne. Odzwierciedlają się one w ponadprzeciętnych umiejętnościach naszych studentów, którzy stają się jednocześnie ambasadorami naszej marki.

Do realizacji powyższego celu posłużyły ściśle określone wymogi minimalnego czasu treningu w wodzie, który znacznie przewyższa czas treningu w innych organizacjach a często nieznacznie wydłuża całkowity okres zajęć liczonych w dniach.

Nasi instruktorzy korzystają ze specjalnie opracowanych metod szkolenia, które zdecydowanie odbiegają od typowych szkoleń prowadzonych na świecie. Nie byłoby to możliwe gdyby nie wyższe wymagania, które stawiamy dla kandydatów na instruktorów. W ISSF do kursu instruktorskiego może przystąpić płetwonurek, który posiada minimum 150 godzin doświadczenia pod wodą co w większości organizacji zamyka się w przedziale 100 nurkowań (100 nurkowań może zawierać jedynie około 35 godzin w wodzie, zgodnie z wymogami wielu organizacji nurkowych).

Z pewnością jest to droga dłuższa, jednak uboższe doświadczenie nie jest w stanie podołać odpowiedniemu zabezpieczeniu szkolonych osób, których bezpieczeństwo jest uzależnione wyłącznie od wiedzy i umiejętności instruktora prowadzącego zajęcia.

ISSF przyjęła też dość ograniczoną możliwość konfiguracji sprzętu jak i jego typ. Podyktowane jest to dużym rozwojem wiedzy w tym zakresie i nie widzimy powodu aby wykonywać krok w tył i narażać naszych studentów na dodatkowe koszty wymiany sprzętu oraz pogorszenie bezpieczeństwa z uwagi na niespójne procedury działania w zespole.

Nasz program szkolenia sprawia, że nasi kursanci uczą się od podstaw używać nowoczesnego wyposażenia i poznają techniki, które są stosowane praktycznie na całej ścieżce rozwoju, bez potrzeby wnoszenia diametralnych zmian nawet na szkoleniach technicznych, co owocuje szybszym zdobywaniem umiejętności i nabywaniem pożądanych nawyków mających ogromny wpływ na bezpieczeństwo, technikę i styl nurkowania.

Uczymy jak wykorzystywać umiejętności aby nurkowanie sprawiało przyjemność, bez generowania zbędnego wysiłku. ISSF zwraca również bardzo dużą uwagę na stosowanie opływowej konfiguracji i zrozumienie filozofii działania całego systemu oraz procedur z nim związanych. Uważamy, że drobne szczegóły w ułożeniu sprzętu generują niebezpieczne problemy w sytuacjach awaryjnych a dopasowanie detali ogranicza takie sytuacje do minimum.

System szkolenia ISSF został oparty na wieloletnich doświadczeniach wyniesionych z nurkowań w różnych warunkach i różnych rejonach świata oraz jest podyktowany analizą setek wypadków, które zostały wywołane w większości przez diametralne błędy człowieka, ewidentnie wynikające z braku wiedzy, złego systemu szkolenia i ignorancji.

Działamy zgodnie z hasłami “Zrozum własne wyposażenie” i „Nie idź drogą na skróty” co przejawia się w konieczności posiadania osobistego doświadczenia przed przystąpieniem do kolejnych poziomów szkoleń ISSF i dokładnym wyjaśnieniu działania elementów sprzętu. System ISSF przewiduje także prowadzenie zajęć ratowniczych i autoratowniczych na większości poziomów zaawansowania. Podczas zajęć omawiana jest geneza powstawania potencjalnych problemów i sposób przeciwdziałania, który zwykle opiera się o działania zapobiegawcze, a ostatecznie o umiejętności ich rozwiązywania pod wodą.

W swojej działalności szkoleniowej, za pomocą logicznych argumentów pragniemy przekonać naszych studentów, że nie istotna jest ilość uzyskanych certyfikacji a jedynie poziom wiedzy i umiejętności jaki będą prezentowali po ukończeniu każdego etapu.

Kto może wziąć udział w szkoleniach ISSF?

W programach szkoleniowych naszej organizacji może wziąć udział każda osoba cechująca się dobrym zdrowiem, umiejętnością pływania i odpowiedzialnością oraz chcąca prezentować ponadprzeciętną technikę. Uważamy, że tylko tacy studenci są w stanie latami bezpiecznie realizować swoją pasję z poszanowaniem zdrowia własnego i innych płetwonurków oraz środowiska podwodnego.

Więcej na stronie Federacji: https://issfdiving.com

Interesujesz się nurkowaniem? Dołącz do naszej grupy Facebook


.

Napisane przez Nurek Amator

Marcin Ożarek (vel. NUREK AMATOR):. z nurkowaniem związany od 2017 roku. Od samego początku, zakochany w tej dyscyplinie "duchowego odprężenia". Miłośnik naturalnej przyrody oraz podróżnik nurkowy.

Co myślisz?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Video poradnik o neutralnej pływalności

XI Targi Nurkowe Podwodna Przygoda 2020