w

Jak obsługiwać zawory Twinsetu w uprzęży DIR?

O dosięganiu zaworów czy to Twinsetu w uprzęży DIR na bazie skrzydła technicznego. O tym można rozmawiać godzinami. Chyba każdy z nurków, którzy zaczynają przygodę z Twinem rozmawiali o tym zagadnieniu.

Oczywiście wszystko sprowadza się do dobrego skrzydła, odpowiedniego worka, idealnego wyważenia no i właściwego wyćwiczenia.

Jest to również dobry wstęp do tego co będzie nas czekać podczas szkoleń technicznych. Jednocześnie fajnie jest jeszcze przed samym rozpoczęciem szkolenia przyzwyczaić się do skrzydła nawet jeśli pływasz z singlem.

Obsługa zaworów w systemie DIR

W filmie znajdziecie ok. 5 minuty materiału, bardzo fajne ćwiczenia na elastyczność potrzebną do bezproblemowego dosięgania i obsługi zaworów. Oczywiście polecamy obejrzeć cały film.

Skrzydło jest również świetną alternatywą podczas nurkowania z pojedynczą butlą. Jest dość wygodne, całe powietrze idzie do worka na plecach oraz jest świetne by przygotowywać się do szkoleń technicznych. Jednocześnie odpowiednie rozłożenie balastu w skrzydle oraz jego budowa ułatwia w utrzymaniu dobrego trymu.

Interesujesz się nurkowaniem? Dołącz do naszej grupy Facebook


.

Napisane przez Nurek Amator

Marcin Ożarek (vel. NUREK AMATOR):. z nurkowaniem związany od 2017 roku. Od samego początku, zakochany w tej dyscyplinie "duchowego odprężenia". Miłośnik naturalnej przyrody oraz podróżnik nurkowy.

Co myślisz?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podwodny Świat – Jaskinia Orda

Jak dopasować jacket (BCD)?