w

Jak promować nurkowanie w Polsce?

Jest pomysł – Maciej Jurasz z CN Płetwal w Poznaniu zbiera zespół, który ma się zastanowić nad sposobami promocji nurkowania w Polsce. Czeka nas dużo pracy i wyzwań jeśli chcemy stworzyć nowy model działania. Czyli jak zmienić sposób promocji tak by zwiększyć liczbę nurków?

Chyba taka mini utopia w naszych sercach, ale chcemy by każdy był nurkiem! Ale jak tego dokonać i zrobić to sprawnie i dobrze? Jak rozwijać branżę nurkową, która w Polsce jest w pewnym zawieszeniu. Na te i inne pytania będziemy poszukiwali odpowiedzi.

Nurkowanie w Polsce

Nurkowanie w Polsce, jest z jednej strony dość fajnie działającym mechanizmem. Mamy wielu ambitnych nurków technicznych oraz świetnych nurków rekreacyjnych. Dostęp do sprzętu nie jest problemem a same Polskie firmy, należą do światowych liderów w swoich produktach.

Z drugiej strony, zimne wody nie sprzyjają popularyzacji sportu. Oczywiście, można nurkować w suchym skafandrze ale na początku przygody trudno namówić na tak drogie zakupy.

Ciężko będzie dorównać nam popularnością sportu w stosunku do krajów ciepłych jak Egipt, Hiszpania czy Włochy. Ale jest światełko w tunelu patrząc na popularność np. u naszych zachodnich sąsiadów. W Niemczech, jest dużo większa popularność niż w Polsce. Tu oczywiście duży wpływ mają zarobki oraz stopa życia. Ale w Polsce, jest również coraz lepiej z zarobkami.

Team się zbiera…

Maciej Jurasz (właściciel Centrum Nurkowe Płetwal Poznań), zaprosił do grupy pomysłowo-wykonawczej kilka osób, promujących nurkowanie w Polsce. Obok samego Macieja, będzie Wojciech Zgoła (redaktor naczelny Perfect Diver), Agnieszka Stachurska (prowadząca Divemaster po godzinach), czy Marcin Ożarek (redaktor serwisu Nurek Amator).

Pomóż nam już dziś!

Team na pewno się rozkręci i powiększy. Ale już dziś czekamy na pomysły, dotyczące promocji nurkowania w naszym kraju. Jeśli masz pomysł, chcesz się nim podzielić, masz uwagi dotyczące aktualnego dostępu do informacji nt. nurkowania to pisz do nas.

Mamy ponad 3100 osób w naszej nurkowej grupie! Dołącz do grupy Facebook


.

Napisane przez Nurek Amator

Marcin Ożarek (vel. NUREK AMATOR):. z nurkowaniem związany od 2017 roku. Od samego początku, zakochany w tej dyscyplinie "duchowego odprężenia". Miłośnik naturalnej przyrody oraz podróżnik nurkowy.

Co myślisz?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wykorzystanie drona w filmach nurkowych

Maska paruje co dalej?