w

Jordania czeka czyli Aqaba i nurkowanie

Alex Dawson FB: @alexdawsonphoto @photographeralexdawson IG: @alex_dawson_photography

To już oficjalna informacja. W dniu 9 kwietnia wylatujemy do Jordanii a dokładniej do Aqaby, gdzie spędzimy osiem dni na nurkowaniu, zwiedzaniu, poznawaniu kultury oraz oczywiście odpoczywając w niesamowitym gronie nurkowym.

Stary lecisz do Jordanii? – czyli jak to się zaczęło

Pewnego dnia otrzymałem ciekawy mail z zapytaniem czy nurkowałem już w Jordanii a jeśli nie to czy mam ochotę? Wybieramy się do Aqaby gdzie będziemy świetnie spędzali czas. Więc czy chcesz lecieć z nami? W strefie Aqaba nie nurkowałem więc zaczęliśmy dyskutować o planie wyjazdu. Oferta wydała się niesamowicie intrygująca… przełożyłem kilka spotkań i projektów tak by udać się w tę podróż.

Wcześniej nie miałem specjalnie, żadnej konkretnej wiedzy o Jordanii a tym bardziej co tam można znaleźć pod wodą. Aqaba to miejsce urokliwe, obfitujące w ciekawe obiekty podwodne specjalnie zatopione pod nurkowanie. Jest tam niesamowicie, no i trzeba się wybrać.

Szybka decyzja, dwa dni rozmów i Nurek Amator wylatuje do Jordanii…

Aqaba – nurkowanie w 2019

Jordania nie jest najpopularniejszym kierunkiem nurkowym. Niemniej jest tam kilka ciekawych miejsc podwodnych wartych odwiedzenia. Dodatkowo smaczku dodaje, fakt, unikalności tego kraju od strony wypraw nurkowych. Na hasło nurkowanie w ciepłym kraju od razu załącza się “Egipt”. Ale Egipt jest oklepany, ile razy można tam bywać. Trzeba było wybrać coś nowego. Jedziemy więc do Aqaby… gdzie spędzimy czas nie tylko na nurkowaniu.

Już wkrótce zawitamy do centrum nurkowego Sinai Divers Aqab (http://www.sinaidiversaqaba.com) gdzie będziemy mieli okazję nurkować w dniach 10-13 kwietnia. Ale to nie koniec całej przygody. To dopiero początek…

Petra i spanie na pustyni

Oprócz nurkowania czeka nas wyjazd do skalnego miasta PETRA oraz szansa na nocowanie na pustyni. No kurcze nie mogło być lepiej. Nocowanie na pustyni to naprawdę musi być niesamowite przeżycie.

Jak tylko wrócimy poinformujemy co ciekawego działo się w Aqabie… jak szaleliśmy i co zobaczyliśmy.

TAGS: #DYK ,#NURKI ,#ExperienceAqaba ,#Aqaba_Tourism ,#RedSea ,#Jordan ,#Diving ,#WadiRum ,#Petra ,#scuba ,#scubadiving ,#nurkowanie ,#dykning ,#uwphoto ,#underwaterphotography ,#marinelife ,#travel ,#ocean ,#scubatravel

Mamy ponad 3100 osób w naszej nurkowej grupie! Dołącz do grupy Facebook


.

Napisane przez Nurek Amator

Marcin Ożarek (vel. NUREK AMATOR):. z nurkowaniem związany od 2017 roku. Od samego początku, zakochany w tej dyscyplinie "duchowego odprężenia". Miłośnik naturalnej przyrody oraz podróżnik nurkowy.

Co myślisz?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Diodon – Historia pierwszej polskiej obudowy podwodnej do kamery

Spojrzenie ISSF na ratownictwo nurkowe