w

Katana 2 – nowy system sidemount od Hollis

Na rynek trafia najnowszy system sidemount, “Katana 2” od marki Hollis. To nowe rozwiązanie w linii sidemount tego producenta. Przypomnijmy, że w ofercie marki są jeszcze modele SMS100 oraz SMS75. Ale zobaczmy co Hollis pisze o nowym systemie.

Katana 2 – Hollis Sidemount System

O nowym systemie Katana 2 nie ma jeszcze zbyt wielu informacji. Na pewno, został na nowo zaprojektowany, specjalnie z myślą o nurkach jaskiniowych. Bazując na opsiach producenta, przedstawiamy odrobinę więcej informacji poniżej.

 

Nowy system zaprojektowany we współpracy z Eddem Sorensonem z Cave Adventurers. Charakteryzuje się łatwością w dopasowaniu, uniwersalnym rozmiarem oraz małą wagą.

Stworzono nowy „system szybkiego dopasowania”, który pozwala użytkownikom łatwo dopasować uniwersalną uprząż do konkretnego rozmiaru lub preferencji w ciągu kilku minut.

Katana 2 to także pierwsza na świecie uprząż sidemount, która została zaprojektowana z myślą o wykorzystaniu rebreatherów w systemie sm. Katana 2 odrywa się od tradycyjnych wzorów i oferuje więcej możliwości dostosowywania i wszechstronności.

Nick Hollis o systemie Katana 2: https://www.hollis.com/blog/meet-the-katana-2-with-nick-hollis/

Informacja od Hollis Polska

Katana 2 to niskoprofilowa, modułowa, opływowa i minimalistyczna uprząż zaprojektowana i dedykowana specjalnie dla nurków używających konfiguracji sidemount.

Z Katana 2 jesteś w stanie dostosować się do każdej możliwej konfiguracji, nieważne czy nurkujesz w ciepłej czy zimnej wodzie, ze stalowymi czy aluminiowymi butlami, na obiegu otwartym czy z CCR.

Produkt jest odpowiedzią na ewolucję w konfiguracji sidemount, która jest jeszcze bardziej minimalistyczna, regulowana i wszechstronna w porównaniu z jakąkolwiek inną uprzężą dostępną na rynku.

Otrzymujesz uniwersalny kompletny zestaw, przeznaczony dla nurków technicznych ale na tyle prosty i szybki w konfiguracji, że początkujący nurek sidemount po wyjęciu Katana 2 z pudełka w szybki i prosty sposób ją skonfiguruje.

Cena 2290 zł

Produkt dostępny w Polsce od 22 stycznia 2020

Interesujesz się nurkowaniem? Dołącz do naszej grupy Facebook


.

Napisane przez Nurek Amator

Marcin Ożarek (vel. NUREK AMATOR):. z nurkowaniem związany od 2017 roku. Od samego początku, zakochany w tej dyscyplinie "duchowego odprężenia". Miłośnik naturalnej przyrody oraz podróżnik nurkowy.

Co myślisz?

Jeden komentarz

Dodaj odpowiedź

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Insta360 ONE R – sportowa kamera modułowa

Carbonarm – obudowa podwodna dla GoPro Hero8 Black