w

Katana 2 – nowy system sidemount od Hollis

Na rynek trafia najnowszy system sidemount, “Katana 2” od marki Hollis. To nowe rozwiązanie w linii sidemount tego producenta. Przypomnijmy, że w ofercie marki są jeszcze modele SMS100 oraz SMS75. Ale zobaczmy co Hollis pisze o nowym systemie.

Katana 2 – Hollis Sidemount System

O nowym systemie Katana 2 nie ma jeszcze zbyt wielu informacji. Na pewno, został na nowo zaprojektowany, specjalnie z myślą o nurkach jaskiniowych. Bazując na opsiach producenta, przedstawiamy odrobinę więcej informacji poniżej.

 

Nowy system zaprojektowany we współpracy z Eddem Sorensonem z Cave Adventurers. Charakteryzuje się łatwością w dopasowaniu, uniwersalnym rozmiarem oraz małą wagą.

Stworzono nowy „system szybkiego dopasowania”, który pozwala użytkownikom łatwo dopasować uniwersalną uprząż do konkretnego rozmiaru lub preferencji w ciągu kilku minut.

Katana 2 to także pierwsza na świecie uprząż sidemount, która została zaprojektowana z myślą o wykorzystaniu rebreatherów w systemie sm. Katana 2 odrywa się od tradycyjnych wzorów i oferuje więcej możliwości dostosowywania i wszechstronności.

Nick Hollis o systemie Katana 2: https://www.hollis.com/blog/meet-the-katana-2-with-nick-hollis/

Informacja od Hollis Polska

Katana 2 to niskoprofilowa, modułowa, opływowa i minimalistyczna uprząż zaprojektowana i dedykowana specjalnie dla nurków używających konfiguracji sidemount.

Z Katana 2 jesteś w stanie dostosować się do każdej możliwej konfiguracji, nieważne czy nurkujesz w ciepłej czy zimnej wodzie, ze stalowymi czy aluminiowymi butlami, na obiegu otwartym czy z CCR.

Produkt jest odpowiedzią na ewolucję w konfiguracji sidemount, która jest jeszcze bardziej minimalistyczna, regulowana i wszechstronna w porównaniu z jakąkolwiek inną uprzężą dostępną na rynku.

Otrzymujesz uniwersalny kompletny zestaw, przeznaczony dla nurków technicznych ale na tyle prosty i szybki w konfiguracji, że początkujący nurek sidemount po wyjęciu Katana 2 z pudełka w szybki i prosty sposób ją skonfiguruje.

Cena 2290 zł

Produkt dostępny w Polsce od 22 stycznia 2020

Interesujesz się nurkowaniem? Dołącz do naszej grupy Facebook


.

Napisane przez Nurek Amator

Marcin Ożarek (vel. NUREK AMATOR):. z nurkowaniem związany od 2017 roku. Od samego początku, zakochany w tej dyscyplinie "duchowego odprężenia". Miłośnik naturalnej przyrody oraz podróżnik nurkowy.

Co myślisz?

Jeden komentarz

Dodaj odpowiedź

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Insta360 ONE R – sportowa kamera modułowa

Carbonarm – obudowa podwodna dla GoPro Hero8 Black