w

Koronawirus przyczyną odwołania targów Podwodna Przygoda

To już oficjalne, targi “Podwodna Przygoda” podczas eventu “Wiatr i Woda” zostały odwołane. Koronawirus i stan nadzwyczajny pokrzyżowały plany imprezy targowej.

Wiatr i Woda a Koronawirus

Do samego końca, nie były pewne losy targów WiW oraz Podwodna Przygoda. Jeszcze na dwa dni przed targami (10.03.2020), organizator główny zapewniał, że targi się odbędą. Dodatkowo zasłaniał się przepisami, mówiąc, że targi nie są imprezą masową.

w związku z Informacją Głównego Inspektora Sanitarnego w sprawie imprez masowych z dnia 8 marca 2020 roku zwracamy uwagę na fakt, że targi i wystawy nie są imprezą masową w rozumieniu Art. 3 ustawy z dnia 20 marca 2009 r. o bezpieczeństwie imprez masowych.

Dziś informacja, że targi się odbędą została zmieniona na informację, że targi jednak się nie odbędą. Wcześniejszy dopisek, że imprezy nie odwołają bo nie jest to impreza “masowa” oczywiście nadal widnieje na FB.

Tak na prawdę, organizator targów nie odwołał imprezy nawet w poniedziałek, mimo wyraźnego zalecenia dla odwołania wszystkich imprez od 1000 osób.

Wiadomość z niedzieli:Jak poinformowano w komunikacie GIS-u, decyzja o zarekomendowaniu odwołania wszystkich imprez masowych powyżej 1000 osób, organizowanych w pomieszczeniach zamkniętych podjęta została w wyniku ustaleń po posiedzeniu Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego pod przewodnictwem Premiera Mateusza Morawieckiego, podczas którego przeanalizowano sytuację epidemiologiczną związaną z rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-CoV-2.“.

Odwołanie… z przyczyn niezależnych

Cała sprawa jest naprawdę bardzo dziwaczna. Wcześniejsze dyskusje wystawców, czy się wystawiać i czy targi się odbędą były w dość nie miły sposób komentowane. To znaczy, możesz nie wystawiać się ale zgodnie z regulaminem… bla, bla, bla musisz zapłacić 100%…

Jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o kasę oczywiście. Organizatorzy eventu firmy Murator EXPO Sp. z o.o. i YACHT EXPO Sp. z o.o. do samego końca, nie chcieli odwołać eventu. Oczywiście, zasłaniając się, że targi nie są “imprezą masową”… a czym?

Szkota, że te dwa podmioty, do samego końca dawali nadzieję, na odbycie się tych targów. Z wielu informacji w internecie, niektórzy zagraniczni wystawcy jednak dotarli do naszego kraju by dzień przed imprezą dostać informację o anulowaniu imprezy.

Z jednej strony, dobrze, że event się nie odbędzie z drugiej jednak pozostaje taki mocny niesmak. Czy w przyszłym roku warto odwiedzić targi WiW? My chyba nie będziemy chcieli uczestniczyć w tych targach nawet jako odwiedzający.

Chcecie zobaczyć odwiedź organizatorów targów Wiatr i Woda odnośnie imprezy – oto poniżej pismo z dnia 10.03.2020.

Podwodna Przygoda…

Niestety nie odbędą się również targi Podwodna Przygoda. Czyli jutrzejsze targi odwołane “już na 100%”. Oczywiście, wielu wystawców odwołało swoje przybycie już dużo wcześniej.

Jakie straty poniosły targi Podwodna Przygoda, to tylko możemy się domyślać. Jednocześnie mamy nadzieję, na powrót eventu w roku 2021, ale może już bez Murator EXPO oraz YACHT EXPO? Warto chyba, znaleźć inny termin i zorganizować event, z partnerami, którzy dużo bardziej biorą do siebie informacje odnośnie “ryzyka epidemii”.

Jak by się sprawy nie skończyły, chcemy ponownie odwiedzić targi Podwodna Przygoda na ich 11/12 evencie.

Interesujesz się nurkowaniem? Dołącz do naszej grupy Facebook


.

Napisane przez Nurek Amator

Marcin Ożarek (vel. NUREK AMATOR):. z nurkowaniem związany od 2017 roku. Od samego początku, zakochany w tej dyscyplinie "duchowego odprężenia". Miłośnik naturalnej przyrody oraz podróżnik nurkowy.

Co myślisz?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Halcyon – film reklamowy

Projekt #siwy_200m