w

Kurs AOWD – wstęp do nurkowania

Kurs Advanced Open Water Diver z PADI to kolejny kurs po OWD poszerzający nasze limity głębokości z 18m do 30m ale równie poszerzający naszą wiedzę.

Co daje Kurs OWD?

Podstawowy kurs Open Water Diver jest minimum, które daje nam tak naprawdę tylko przedsmak czym jest nurkowanie. Jeśli po OWD, uznajecie, że jesteście gotowi nurkować na 18m, to proponuję odrobinę przystopować swoje zapały.

Po OWD warto zastanowić się gdzie i z kim możemy ponurkować, by zwiększyć swoje doświadczenie, stać się lepszym nurkiem i przygotowywać się na różne warianty awaryjne. To jest ten moment, gdy najlepiej przebywa się nam w granicach 4-12m głębokości z małym stresem ale uważamy, że przebywanie na 18m i wykonywanie różnych zadań wynikających z planowania nurkowania wymaga od nas czegoś więcej.

Może to czas by pomyśleć, kiedy wybierzemy się na AOWD (Advanced Open Water Diver)?

Kurs AOWD – prawdziwy wstęp do nurkowania

Dopiero AOWD jest tak naprawdę wstępem do nurkowania. Poznajemy więcej zależności oraz otrzymujemy więcej zadań praktycznych. Przebywamy na większych głębokościach dłużej i odbywamy ciekawe ćwiczenia. Nie można jednoznacznie wskazać, które specjalizacje wybrać ale opowiemy jak to było w naszym wydaniu.

Piechcin 2017 – Kurs PADI AOWD

Poszukiwanie i wydobywanie

Świetny zestaw ćwiczeń oraz bardzo ciekawa specjalizacja. Na początku było odrobine konsternacji, czy oby uda się to zrobić. To jest ten moment, gdy okazuje się, iż OWD nie przygotowuje nas do tego typu działań. Podczas szkolenia nauczymy się ciekawych technik poszukiwawczych oraz dowiemy się jak wydobywać przedmioty na powierzchnię.

Nurkowanie nocne

Chyba nasze ulubione nurkowanie podczas całej naszej przygody nurkowej. Wrażenia są niesamowite a półmrok i latarki dają dodatkowy dreszczyk adrenaliny. Podwodne życie na wyciągnięcie ręki (w praktyce) oraz fantastyczna zabawa. Naprawdę zapytajcie się swojego instruktora o nurkowanie nocne. Nie może go zabraknąć w waszej przygodzie poznawania nurkowania.

Nurkowanie wrakowe

Obok nurkowania głębokiego miło było zobaczyć czym jest nurkowanie wrakowe. Czyli zobaczycie jak wygląda opisywanie wraku oraz z czym wiąże się nurki wrakowe. Oczywiście, jeśli się Wam spodoba tego typu nurkowanie należy skończyć specjalizację Nurkowanie Wrakowe.

Nawigacja

To jest obowiązkowa specjalizacja podczas każdego kursu AOWD. I bardzo słusznie, poznajemy ciekawe metody nawigacji a kompas przestaje być dla nas tajemniczym urządzeniem. Prócz tego jest to świetna zabawa i wyzwanie pozwalające ćwiczyć łączenie różnego typu orientacji terenowej.

Oto nasze wspomnienia kursu AOWD: https://nurekamator.pl/zakonczylismy-szkolenia-suchy-skafander-aowd/

Interesujesz się nurkowaniem? Dołącz do naszej grupy Facebook


.

Napisane przez Nurek Amator

Marcin Ożarek (vel. NUREK AMATOR):. z nurkowaniem związany od 2017 roku. Od samego początku, zakochany w tej dyscyplinie "duchowego odprężenia". Miłośnik naturalnej przyrody oraz podróżnik nurkowy.

Co myślisz?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Oddychanie ze wzbudzonego automatu

Historia nurkowania