w

Manty w nocy – nocne nurkowanie z mantami na Malediwach

Nocny lot mant na Malediwach. Przepiękny film pokazujący magię podwodnego świata. Zrelaksuj się i dołącz do nas podczas tego nocnego lotu.

W Republice Malediwów żyje ogromna populacja manty rafowej (Mobula alfredi). Nic więc dziwnego, że można tam spędzić piękne chwile pod wodą i podziwiać te majestatyczne zwierzęta.

Piękne manty na Malediwach i ich nocne loty

Malediwskie manty rafowe są mieszkańcami całorocznymi, migrują po 26 atolach kraju wraz ze zmieniającymi się monsunami i wynikającymi z nich zmianami w liczebności i rozmieszczeniu zooplanktonu.

W tych bogatych w składniki odżywcze wodach żyją ogromne ilości morskich organizmów. Nierzadko można spotkać kilkadziesiąt mant żerujących w płytkich wodach powierzchniowych na atolach i wokół nich.

O odpowiedniej porze roku niektóre kluczowe miejsca, takie jak zatoka Hanifaru, są gospodarzami żerujących agregacji ponad 150 mant – czasami do uczty dołącza rekin wielorybi lub dwa.

Więcej o mantach na Malediwach, a jeśli już się tam wybierasz, warto pomyśleć o nowych lampach nurkowych dla osób kręcących podwodne filmy.

Interesujesz się nurkowaniem? Dołącz do naszej grupy Facebook


.

Napisane przez Nurek Amator

Marcin Ożarek (vel. NUREK AMATOR):. z nurkowaniem związany od 2017 roku. Od samego początku, zakochany w tej dyscyplinie "duchowego odprężenia". Miłośnik naturalnej przyrody oraz podróżnik nurkowy.

Co myślisz?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GoPro Hero 10 czy Sony A7SIII do filmów podwodnych?

Jak udoskonalić swoje wyważenie w nurkowaniu!