w

Nadziejów – nurkowanie w zalanym kamieniołomie granitu

Miejsce nurkowe wymagające opanowania i spokoju pod wodą ze względu na bardzo słabą widoczność, drzewa oraz metalowe elementy znajdujące się na dnie. Trzeba poruszać się bardzo ostrożnie, nam przepłynięcie około 100 metrów zajęło godzinę.

Wizura z powierzchni wydaje zdaje się mieć 3 metry, ale poniżej 6 gwałtownie spada nawet do 0,5 metra, a od 10 metrów zaczynają się egipskie ciemności z powodu zawiesiny, która nie przepuszcza światła. Dopiero przy dnie na 24 metrach wizura się poprawiła do około 2 metrów z temperaturą wody 6 stopni. Tak więc, jeśli ktoś ma ochotę na nocne nurkowanie, a nie chce czekać do wieczora to Nadziejów mu to umożliwi w słoneczny dzień.

Nadziejów 2018

Za przesłanie materiału dziękujemy członkowi grupy Nurek Amator. Za zgodą Wiesława będziemy udostępniać kolejne ciekawe materiały Video, które niewątpliwie należą do bardzo motywujących filmów. Już wkrótce kolejne nagrania! Zapraszają Redakcja i Wiesław Baska.

Autor: Wiesław Baska (https://www.facebook.com/wiesiek.baska)

Kanał YT Autora: https://www.youtube.com/channel/UCO2g6wluTyEcMQrCYqJZoVw

Mamy ponad 3100 osób w naszej nurkowej grupie! Dołącz do grupy Facebook


.

Napisane przez Nurek Amator

Marcin Ożarek (vel. NUREK AMATOR):. z nurkowaniem związany od 2017 roku. Od samego początku, zakochany w tej dyscyplinie "duchowego odprężenia". Miłośnik naturalnej przyrody oraz podróżnik nurkowy.

Co myślisz?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

KUBI Dry Gloves – jak zainstalować system suchych rękawic

Odrobina informacji o karabińczykach nurkowych