w

Najlepsze kamery sportowe do nurkowania – zestawienie 2022

Kamera sportowa, to idealne urządzenie do rozpoczęcia swojej przygody z tworzeniem podwodnych filmów oraz podstawowej fotografii podwodnej. Posiadają one kilka ważnych zalet takich jak niska cena, małe rozmiary i waga oraz dość dobrą jakość materiału wyjściowego. Myślisz o kręceniu filmów pod wodą? Zobacz najnowsze kamery sportowe z sezonu 2022, które posłużą tobie przez kolejne lata.

Czy kamera sportowa nadaje się do nurkowania?

Oczywiście! To najlepsze urządzenie do rozpoczęcia przygody z filmowaniem pod wodą. Nowoczesne kamery sportowe posiadają możliwość zapisu filmów w rozdzielczości 4K i większej. A wszystko za ułamek ceny, profesjonalnych kamer filmowych.

Z jednej strony, możliwości wpływu na pracę kamery pod wodą mamy minimalną, jednak cały zestaw złożymy za ułamek ceny profesjonalnego zestawu. Dodatkowo kamerę sportową łatwo spakujemy na wyjazdy nurkowe, zabierzemy bez problemu do samolotu nawet w bagażu podręcznym.

A gdy wyjdziemy nad wodę, nasza kamera nadal świetnie się nada do uwiecznienia pięknych chwil wakacyjnych.

Najlepsze kamery sportowe do nurkowania w 2022 roku

Jeśli szukasz najlepszej aktualnie dostępnej na rynku kamery do nurkowania musisz sprawdzić poniższe modele. To aktualnie najlepsze kamery sportowe do nurkowania. Idealny partner na wyprawy nurkowe i podróżowanie. Tanie, małe, lekkie i wszechstronne.

GoPro Hero 11 Black

GoPro Hero 11 Black

To aktualnie prawdopodobnie najlepsza kamera sportowa dostępna na rynku. Z nową większą i lepszą matrycą, oferuje filmy w rozdzielczości 5.3K oraz zdjęcia 27mpx. To świetna kamera do uprawiania podwodnego filmowania jak i podstawowej fotografii. Cena kamery to około 2500zł, do tego należy dokupić akcesoria (obudowa podwodna, może jakieś lampy).

Rozdzielczość 5.3K SuperView: 60, 30 kl./s; Szerokie: 60, 30, 24 kl./s; Linear (liniowe): 60, 30, 24 kl./s; Linear + Horizon Leveling: 60, 30, 24 kl./s; Wąskie: 60, 30, 24kl./ Rozdzielczość 4K SuperView: 60, 30, 24 kl./s; Szerokie: 120, 60, 30, 24 kl./s; Linear (liniowe): 60, 30, 24 kl./s; Linear + Horizon Leveling: 120, 60, 30, 24 kl./s; Wąskie: 120, 60, 30, 24 kl./s;

Cały zestaw, czyli: kamera + obudowa podwodna + tacka/rack nurkowy nie wyniesie nas więcej, niż 3500zł

DJI Osmo Action 3

DJI Osmo Action 3

To dość udana odpowiedź DJI na najnowszą kamerę od GoPro. Nie ma może tak dobrych parametrów, jednak jest ona tańsza od 11 Black. Dodatkowo kamera posiada szerszy POV co sprawia, że panoramy czy szeroki kąt jest jeszcze lepszy niż dostępny w GoPro. Jedna z ciekawszych alternatyw i dobrej jakości produkt na lata.

Niestety kamera nie posiada filmowania w 5.3K oraz ma mniejszą matrycę od GoPro. Niemniej materiały VIDEO są bardzo dobrej jakości.

Paralenz Vaquita 2nd Gen - poznaj podwodną kamerę nowej generacji

Paralenz Vaquita 2nd Gen

To typowo nurkowa kamera, której najsilniejszym elementem jest obsługa poprawy kolorów, filmów nagrywanych pod wodą. Paralenz od lat tworzy kamery z myślą o nurkach. Aktualnie do sprzedaży trafił najnowszy model Vanquita 2giej generacji.

Kamera bez potrzeby dodatkowej obudowy posiada wodoodporność, aż do 350 metrów. Sprawia to, że bez dodatkowych kosztów możemy śmiało myśleć o nurkowaniu technicznym z tą kamerą. Przykładowo standardowa (dodatkowa) wodoodporna obudowa GoPro pozwala zejść na głębokość 60m.

Kamera idealna do wykorzystania pod wodą, niestety nie specjalnie jest wygodna i użyteczna nad wodą. Dzięki tej małej użyteczności na powierzchni oraz dość wysokiej cenie, trafia na ostatnie miejsce naszego zestawienia.

Warto wiedzieć, że na ten moment Paralenz nie posiada oficjalnego kanału sprzedaży swoich kamer w Polsce. Wiąże się to z potrzebą ściągania kamer z zagranicy oraz brak wsparcia gwarancji w naszym kraju. Kamera również należy do najdroższego urządzenia w naszym zestawieniu.

Najciekawsze kamery 360 do nurkowania

Ok, więc mamy już zestawienie kamer sportowych, nie mogło też zabraknąć małych “sportowych” kamer 360 stopni. Tak, mamy na rynku kilkanaście nowych kamer oferujących pełne 4K w 360 stopniach.

Insta360 X3

Insta360 X3 to chyba jedna z najciekawszych kamer 360 pod nurkowanie. Oferuje nagrywanie obrazu w 5.7K oraz możemy korzystać z opcji nagrywania w formie 2D (za pomocą jednego obiektywu). W standardzie kamera jest wodoodporna do 10m głębokości, ale dzięki obudowie Dive Case możemy zabrać kamerę do 50m. To mniej, niż w przypadku GoPro (do 60m), ale dla większości osób głębokość 50m będzie oczywiście wystarczające.

Qoocam 8K

Insta360 ONE RS

Mamy ponad 3100 osób w naszej nurkowej grupie! Dołącz do grupy Facebook


.

Napisane przez Nurek Amator

Marcin Ożarek (vel. NUREK AMATOR):. z nurkowaniem związany od 2017 roku. Od samego początku, zakochany w tej dyscyplinie "duchowego odprężenia". Miłośnik naturalnej przyrody oraz podróżnik nurkowy.

Co myślisz?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Paralenz Vaquita 2nd Gen - poznaj podwodną kamerę nowej generacji

Paralenz Vaquita 2nd Gen – poznaj podwodną kamerę nowej generacji

T-HOUSING H10 POWER dla GoPro Hero 11 , Hero 10 , Hero 9

T-HOUSING H10 POWER – obudowa podwodna dla GoPro Hero 11 z dodatkową baterią